Śmiertelny wypadek koło Barczewa. Nie żyją dwie kobiety, 4-letni chłopiec w szpitalu [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP Olsztyn

Dwie kobiety zginęły w zderzeniu z autem łódzkiego adwokata. DRAMAT rodziny ofiar wypadku

2021-10-13 7:59

Bliscy kobiet, które zginęły w wypadku z udziałem łódzkiego adwokata, znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Ich sytuacja materialna bardzo się pogorszyła. Teraz ogłosili w internecie zbiórkę pieniężną.

Pod koniec września na lokalnej drodze Jeziorany - Barczewo na Warmii doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły".

Dodawał, że niektórzy są zadowoleni, bo "kupili sobie auto za 3 tys. zł". "A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne?" - mówił na nagraniu.

Bliscy ofiar wypadku ogłosili w internecie zbiórkę pieniędzy.

- W tragicznym wypadku samochodowym zginęła moja mama Anna T. oraz mama mojego partnera Wanda Barbara N. Pomagały nam one bardzo w opiece nad dziećmi, a także w razie potrzeby wspierały nas finansowo. Oprócz tego mama mojego partnera opiekowała się chorym mężem, który ma grupę inwalidzką - napisała autorka zbiórki.

Dodała, że ma dwuletnią córeczkę i 4,5-letniego chorego synka.

- Urodził się z rozszczepem podniebienia, a to wiąże się z różnego rodzaju wizytami u lekarza i rehabilitacjami. Stwierdzono u niego również niedosłuch i oczekuje na operację, którą można przeprowadzić tylko w dwóch szpitalach w Polsce - napisała córka ofiary wypadku. Dodała także, że dla męża jednej ze zmarłych należy dostosować mieszkanie do potrzeb jego stanu zdrowia.

- W wypadku uczestniczył również pies, który potrzebuje leczenia i rehabilitacji, gdyż został połamany - dodała. - Same formalności związane z wypadkiem są również dla nas dużym obciążeniem finansowym.

W ostatnich dniach śledztwo dotyczące tragicznego wypadku, z uwagi na zainteresowanie medialne, z prokuratury rejonowej przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Na razie nie przedstawiono nikomu zarzutów, śledczy czekają na opinie biegłych.

Z powodu publicznych, medialnych wypowiedzi adwokata uczestniczącego w wypadku Izba Adwokacka w Łodzi wszczęła wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Adwokatowi nie zakazano wykonywania zawodu, czy prowadzenia kancelarii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.