ossowskiego

i

Autor: Lodz.pl

Remonty w Łodzi

Duże zmiany na Kozinach. Ulice Ossowskiego i Lorentza już z nową nawierzchnią!

2024-06-12 13:10

Ulica Ossowskiego od ul. Srebrzyńskiej do ul. Długosza oraz ul. Lorentza od ul. Ossowskiego do ul. Kasprzaka właśnie zyskały w pełni nowe jezdnie i chodniki. Dla mieszkańców oznacza to znaczne ułatwienie w poruszaniu się po tej części miasta, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Kończą się remonty dwóch ulic na Kozinach

Zakończono prace przy remoncie dwóch ważnych, osiedlowych ulic na Kozinach. Mowa o Ossowskiego od ul. Srebrzyńskiej do ul. Długosza oraz ul. Lorentza od ul. Ossowskiego do ul. Kasprzaka.

Przed miastem zostały  jeszcze odbiory i dopiero wtedy, oficjalnie, ulice zostaną otwarte dla ruchu.

Prace prowadzone był etapami, by jak najbardziej zmniejszyć utrudnienia dla łodzian. Chodniki wykonywano stronami, aby zapewnić przejście, a remont dróg zaczęto od budowy parkingów tak, by mieszkańcy osiedla mogli jak najmniej odczuwać pojawiających się na ulicach drogowców.

Remont dróg na Kozinach. Co się zmieniło?

Podczas remontu wymieniono w pełni konstrukcję drogi, ułożono nowe asfaltowe nawierzchnie, zastępując wysłużoną trylinkę.

Ponadto powstało ponad 80 miejsc parkingowych.

Na całej długości mam również tez nowe chodniki, obniżone przy przejściach dla pieszych i wyposażone w elementy dla osób niewidomych. Pojawiło się też więcej zieleni - nowe drzewa znacząco upiększają okolicę.

Powstaniec jak postać z muralu Banksy'ego. Powstanie Warszawskie na makiecie

Remont famuł przy ul. Wróblewskiego w Łodzi

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?