Duże zmiany dla dawnych klientów UPC. Czy spodobały im się nowe rozwiązania?

i

Autor: Wikipedia

Technologie

Duże zmiany dla klientów UPC. Play wprowadza nowe rozwiązania. Czym jest telewizja nowej generacji?

2023-10-19 15:24

Widoczne są skutki przejęcia UPC przez Play. Pojawiła się nowa opcja - Telewizja nowej generacji, na którą narzekają klienci. Uważają, że innowacja jest nieintuicyjna i gorsza od dotychczasowych metod opłat.

UPC należy do znanej w Polsce sieci Play już od dwóch lat. Jednak, dopiero teraz doszło do zmian w ofercie telewizyjnej. Jak czytamy na spidersweb.pl, jest ona taka sama na stronach obu marek. Pojawiła się także nowa opcja - Telewizja nowej generacji.

Telewizja nowej generacji brzmi bardzo nowocześnie i ekskluzywnie, ale jak twierdzą klienci – nie jest tak dobrze jak wskazywałaby na to nazwa. Każda nowość ma przeciwników. Tak też jest w tym przypadku. Odbiorcy nie są przyzwyczajeni do nowego systemu opłacania telewizji. Według nich jest on mało intuicyjny.

Pakiety nieco różnią się ceną – nowi klienci zapłacą od 50 zł do 75 zł. Natomiast klienci sieci mogą liczyć na cenę niższą o 20 zł. Klienci mają dostęp do 79 kanałów i Viaplay (dotyczy oferty Viaplay Medium, czyli z piłką nożną, ale z wyłączeniem Premier League i KSW). Okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy, z czego pierwsze dwa są darmowe.

Kolejną różnicą między pakietami jest liczba punktów do wykorzystania – w zależności od pakietu jest ich kolejno 25 i 40 miesięcznie. Oba mają także 100 dodatkowych punktów do wykorzystania przez pół roku.

Właśnie te punkty są dla klientów problematyczne. Uważają je za nieintuicyjne, a sama Telewizja nowej generacji ma być zbyt skomplikowana. W przypadku kiedy zabraknie punktów na interesujące nas pakiety, trzeba je dokupywać. A te kosztują 40 zł za 40 punktów lub 20 zł za 10 punktów. Plus oczywiście podstawowe punkty, które przysługują klientom. Wyboru interesujących nas pakietów telewizyjnych dokonuje się raz w miesiącu.

Jak wylicza spidersweb.pl, przykładowo HBO Max kosztuje 25 punktów, Netfliks zaczyna się również od 25 punktów, Canal+ Online to koszt 35 punktów, a Polsat Sport Premium 15 punktów.

Istnieje także dostęp do wcześniejszej oferty - Telewizji Max. Tutaj klienci Play również mają 20 zł zniżki, ci nowi muszą zapłacić 65 zł miesięcznie. W tym podstawowym pakiecie mają dostęp do 157 kanałów, dekoder i Viaplay Medium. Natomiast, w specjalnej usłudze Max Premium mogą korzystać z 157 kanałów, Viaplay Medium, Cinemax oraz Eleven Sports.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi
Listen on Spreaker.