ŁKS - Wisła Kraków

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport

Dobra passa ŁKS trwa. Łodzianie nie dali szans Wiśle Kraków

2024-09-18 9:48

Dobra passa ŁKS trwa. W zaległym meczu 1. kolejki Betclic 1. Ligi piłkarze ŁKS-u pewnie wygrali na własnym stadionie z Wisłą Kraków 3:1. Bramki dla łodzian strzelili Andreu Arasa, Stefan Feiertag i Michał Mokrzycki. Było to piąte z rzędu podopiecznych trenera Jakuba Dziółki.

Rozgrywany we wtorek (17 czerwca) mecz na stadionie przy al. Unii nie mógł zacząć się lepiej dla piłkarzy ŁKS. Już w 10. minucie łodzianie skutecznie rozegrali rzut rożny - Kamil Dankowski dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Andreu Arasa i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Po stracie bramki piłkarze Wisły zaczęli częściej utrzymywać się przy piłce, dążąc do wyrównania, ale to ŁKS zadał kolejny cios. W 28. minucie Andreu Arasa dośrodkował piłkę z lewego skrzydła na szósty metr, a Stefan Feiertag wyprzedził obrońców i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa zaczęła się od ataków Wisły Kraków, ale ponownie to łodzianie wyprowadzili nokautujący cios. W 65. minucie po rzucie rożnym strzał z dystansu Mateusza Wysokińskiego obronił Anton Cziczkan, ale wcześniej doszło do co najmniej dwóch nieczystych zagrań piłkarzy Wisły we własnym polu karnym. Sędzia po konsultacji z VAR-em wskazał na 11. metr, a Michał Mokrzycki pewnym strzałem zdobył dla ŁKS-u trzeciego gola. Wisła zdołała odpowiedzieć dopiero w doliczonym czasie gry, gdy łódzkiego bramkarza pokonał Alan Uryga. Nastrojów łodzian nie mogło to już jednak zepsuć i po chwili piłkarze ŁKS-u wraz ze swoimi fanami mogli cieszyć się z piątego zwycięstwa z rzędu.

Po meczu ŁKS Łódź – Wisła Kraków:

• Podopieczni trenera Jakuba Dziółki wygrali 5 meczów z rzędu w lidze. Ostatnią taką serię piłkarze ŁKS-u zanotowali jesienią 2022 roku pod wodzą… trenera Kazimierza Moskala, który we wtorek musiał uznać wyższość łodzian.
  • ŁKS odniósł 38. ligowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków i ma na koncie w rywalizacji z tym zespołem już 156 goli
  • Stefan Feiertag i Andreu Arasa śrubują swoje strzeleckie statystyki - w 5 ostatnich meczach każdy z nich zdobył po 4 gole
  • Obrońca Łukasz Wiech po raz pierwszy zagrał w barwach ŁKS-u od pierwszej minuty.

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 3:1 (2:0)