Do trzech razy sztuka! Jedna dogrywka nie wystarczyła, aby rozstrzygnąć mecz ŁKS-u

Autor: Facebook ŁKS Coolpack Szkoła Gortata

2024-10-24 10:31

Kibice nieco dłużej zostali na hali, ale nie mieli na co narzekać. Byli świadkami wyjątkowego meczu. Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były aż trzy dogrywki! O szczegółach przeczytacie w dalszej części artykułu.

Emocji nie brakowało. Kibice ŁKS-u Coolpack Łódź zostali nieco dłużej na hali. Wszystko za sprawą wyjątkowo długiego meczu. W ostatnim meczu łódzkiej ekipy z SKS-em Fulimpex Starogardem Gdańskim do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy dogrywki!

Koszykarze i kibice rozpoczynali spotkanie w dobrych nastrojach. Wiedzieli, że „u siebie” są niepokonani w tym sezonie. Pozwalało im to liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie, zwłaszcza, że rywal był zasięgu – przed meczem obie ekipy miały tyle samo punktów.

Tego, że łodzianie mieli być faworytami nie potwierdzili w pierwszej kwarcie. Przegrali ją 19:23. Była to dopiero pierwsza część, a różnica była niewielka. Odrabianie strat zaczęto już w kolejnej odsłonie. ŁKS był w niej lepszy wygrywając 21:18. Dwie ostatnie były bardzo bliskie. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, obie drużyny zdobyły po 25 punktów. Ostatnią jednym punktem wygrali łodzianie – 15:14. Jednak, nie była to decydująca kwarta.

Mecz po czterech kwartach zakończył się remisem 80:80. Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna była dogrywka. Jednak, koszykarze obu ekip bardzo chcieli pokazać wyższość i nikt nie chciał oddać zwycięstwa. Było to widać właśnie w dodatkowym czasie. Ten również nie wyłonił zwycięzcy, ponieważ zakończył się 10:10. W tej sytuacji sędziowie zarządzili drugą dogrywkę. Jak wielkie musiało być ich zdziwienie oraz wszystkich osób na hali, kiedy ta również nie dała rozstrzygnięcia. Obie ekipy zdobyły w niej 8 punktów. To spotkanie najlepiej opisuje przysłowie „do trzech razy sztuka”, właśnie tyle dogrywek potrzebowano do wyłonienia zwycięzcy. Niestety dla kibiców i koszykarzy ŁKS-u byli nimi przeciwnicy. Trzecią dogrywkę wygrali wynikiem 13:10. Cały mecz, licząc dogrywki, skończył się rezultatem 108:111.

Była to pierwsza przegrana ŁKS-u przed własną publicznością. Mimo to nie można odmówić zawodnikom woli walki o czym najlepiej świadczą okoliczności spotkania.

W następnej kolejce koszykarzy ŁKS-u Coolpack Łódź czeka wyjazd do Rzeszowa na mecz z Resovią.

Nowe boisko na Złotnie już gotowe

Ralph Kamiński pokazał zdjęcie z czasów studenckich. Nie uwierzycie, z kim pozuje!

To najlepsi piłkarze z łódzkich drużyn! Sprawdź, czy rozpoznasz zawodników Widzewa i ŁKS-u [QUIZ]