Czarnek chce pozwać prezydent Łodzi. Ma Pani 24 h

i

Autor: Radek Pietruszka/ AKPA

Polityka

Czarnek chce pozwać prezydent Łodzi. "Ma Pani 24 h"

2023-06-23 13:33

W związku z brakiem sprostowania Pani wypowiedzi kieruję sprawę na drogę sądową - żądam 50 tys. zł od Pani osobiście na ważny cel: Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie - poinformował w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek, zwracając się we wpisie na Twitterze do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

W czwartek w "Gościu Wydarzeń" prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała, że nauczyciele otrzymali podwyżki, tylko ministerstwo zapomniało dać te pieniądze. Sugerowała też, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chciałby, aby to samorządy pokryły wzrost nauczycielskich pensji.

Szef resortu wezwał do "sprostowania kłamstwa".

- Środki na podwyżki dla nauczycieli zostały Wam wypłacone co do złotówki według średniej stawki na nauczyciela - napisał na Twitterze.

Minister stwierdził też, że łódzka prezydent ma 24 godziny, by wycofać się ze swojej wypowiedzi.

- A ja wzywam Pana Ministra @CzarnekP do oddania łodzianom 600 mln złotych, bo tyle dokładamy rocznie do edukacji, na którą wydajemy ponad półtora miliarda złotych. Zmieniać programy nauczania, poprawiać ideologicznie podręczniki chcecie, ale płacić - niekoniecznie - napisała Zdanowska w odpowiedzi.

Wieczorem Czarnek poinformował Zdanowską za pośrednictwem Twittera, że "w związku z brakiem sprostowania Pani wypowiedzi kieruję sprawę na drogę sądową".

- Żądam 50 tys. zł od Pani osobiście na ważny cel: Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie- poinformował szef MEiN. 

Przemysław Czarnek grzmi z mównicy sejmowej