Co z tramwajem do Lutomierska? Przedstawiciele CPK mówią jasno

i

Autor: J.M

Transport

Co z tramwajem do Lutomierska? Przedstawiciele CPK mówią jasno

2024-05-21 13:55

O połączeniu tramwajowym między Łodzią a Lutomierskiem można na razie tylko pomarzyć. Powodem jest brak pieniędzy na modernizację zniszczonego torowiska.

Coraz bardziej oddala się perspektywa połączenia tramwajami Łodzi i Lutomierska. Dwa lata temu samorząd województwa łódzkiego informował, że połączenie między Łodzią a Konstantynowem Łódzkim może zostać przedłużone do Lutomierska, o czym pisze lodz.pl. Miała to być część Kolei Dużych Prędkości. Mieszkańcy Lutomierska i Konstantynowa mogli by dojechać tramwajem do Łodzi, a potem pociągiem do Warszawy. Ale jak informuje Transport-Publiczny.pl, CPK nie sfinansuje tej inwestycji, ponieważ przeznaczyła fundusze na inne cele.

Miało to być 10 mln zł, które ostatecznie zainwestowana m.in. w autobusy dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Rzeczywiście spółka CPK miała przygotowane w budżecie środki na ten cel i była gotowa wesprzeć finansowo inwestycję tramwajową. Do rozpoczęcia tych prac jednak nie doszło, dofinansowanie projektu nie było więc możliwe – mówi rzecznik Centralnego Portu Komunikacyjnego Agnieszka Stefańska-Krasowska, którą cytuje lodz.pl.

Bez dofinansowania powstanie takiego połączenia nie będzie możliwe. Władze Lutomierska nie dysponują odpowiednimi środkami, aby zmodernizować zamkniętą 5 lat temu linię.

Emilia Korolczuk potrzebuje pomocy. Zwróciła się do internautów!