Mistrz i Małgorzata Monopolis

i

Autor: Janusz Kowalewski

Wydarzenie

Bracia Pachulscy z nowym projektem w Monopolis. Wezmą na warsztat „Rok 1984” Orwella

2023-03-23 14:50

Piotra i Arkadiusza Pachulskich łodzianie znają przede wszystkim z zespołu Normalsi, ale nie tylko. W styczniu 2022 roku w Monopolis premierę miała ich interpretacja "Mistrza i Małgorzaty". A już we wrześniu zobaczymy kolejny wyjątkowy projekt braci. Na warsztat Pachulscy wezmą "Rok 1984" Orwella, ale w formie, jakiej jeszcze nie było!

Koncert, spektakle, czyli wszystkie projekty braci Pachulskich

Piotr i Arkadiusz Pachulscy to bracia, którzy od lat związani są z łódzką sceną artystyczną. W zespole Normalsi, który współtworzą, Piotr jest wokalistą, autorem muzyki i części testów. Arek odpowiada natomiast za koordynację zespołu, ale również tworzy teksty piosenek.

Kilka lat temu muzycy połączyli siły z tancerzami i Arturem Żymełką, wspólnie tworząc jeden z większych projektów teatralnych w Łodzi. Choć tak naprawdę, do końca spektaklem tego nie można było nazwać. Ich dzieło łączyło muzykę rockową, skrzypce z baletem, hip hopem, tańcem współczesnym. "Łajza - Miscenium Rockowe", bo tak nazywał się projekt, oglądać można było przez kilka sezonów w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Następnie, w 2022 roku artyści zdecydowali się zaprezentować widowni zupełnie inną formę, którą nazwali "rockowym teatrem". Wtedy właśnie po raz pierwszy w Monopolis wystawili sztukę "Mistrz i Małgorzata". Łódzcy muzycy prezentują całą gamę muzycznych emocji. Na scenie pojawiają się również aktorzy, którzy odgrywają role postaci z powieści Bułhakowa. Pokazy cieszą się ogromną popularnością, bilety sprzedają się niemal natychmiastowo, a spektakl można wciąż oglądać do dziś na deskach Monopolis.

Kto jeszcze nie widział "Mistrza i Małgorzaty" w wydaniu braci Pachulskich, ma szansę znaleźć ostatnie bilety na kwiecień. Spektakle zaplanowano na 1.04., 2.04., 22.04 i 23.04.

"Rok 1984 - Rockowy Teatr"

Jak widać, bracia nie mają dość i już niebawem zobaczymy ich kolejne dzieło. Tym razem na warsztat wzięli "Rok 1984" Orwella. A dlaczego akurat ten wybór? Arek Pachulski wyjaśnia, że jego zdaniem nie ma powieści, która oddawałaby mocniej to, co dziś dzieje się ze światem, z ludźmi. Spektakl braci Pachulskich posiadać będzie unikalną konstrukcję, łączącą różnorodne formy artystycznego wyrazu, bo, jak dodaje twórca, "takie formy najbardziej go interesują".

Obecnie artyści są na etapie prób. Póki co owiane jest tajemnicą, w jaki sposób zostanie przedstawiona powieść Orwella, ale patrząc na wszystkie dotychczasowe projekty, nie ma wątpliwości, że będzie to na najwyższym poziomie, zarówno muzycznym, scenariuszowym, reżyserskim i aktorskim.

"Rok 1984. Rockowy Teatr". PREMIERA, BILETY

Premierowe spektakle "Rok 1984. Rockowy Teatr" zaplanowano na 23, 24 i 25 września 2023 roku.

Bilety natomiast będzie można kupić już w pierwszej połowie kwietnia.

W tych polskich miastach przeklina się najczęściej