Boisko Złotno

i

Autor: K.B.

Złotno

Afera z zamkniętym boiskiem na Złotnie. Miasto szuka nowej lokalizacji

2023-06-06 14:23

Niedawno pisaliśmy o zamknięciu boiska, znajdującego się przy ulicy Cyganka na Złotnie. Sytuacja wzbudziła dużą kontrowersję wśród mieszkańców. Jak się okazuje, miasto wraz z radą osiedla, szuka nowej lokalizacji, zarówno dla boiska, ale i dla sąsiadującego z nim placu zabaw. Szczegóły w artykule.

Zamknięte boisko na Złotnie. Protest mieszkańców

Jedno z boisk na Złotnie zostało całkowicie zamknięte. Chodzi o obiekt znajdujący się przy ulicy Cyganka. Jak się okazało, była to decyzja spowodowana przez sąd. Powodem było zakłócanie ciszy jednego z mieszkańców, którego działka sąsiaduje z boiskiem.

Mieszkańcy długo protestowali przeciwko zamknięciu obiektu. W pewnym momencie nawet została wyjęta furtka wejściowa. Jak tłumaczyli, dzieci i młodzież nie mają przez to gdzie spędzać czasu i uprawiać sportu.

Miasto i rada osiedla szukają nowej lokalizacji boiska. Będzie spotkanie z mieszkańcami

Rada Osiedla Złotno wraz z Urzędem Miasta Łódź szuka nowej lokalizacji dla boiska na Złotnie. Co ciekawe, zmieni się również położenie placu zabaw, mieszczącego się do tej pory również przy ulicy Cyganka. Wszystko ze względu na fakt, że sąd nakazał ogrodzić go ekranami akustycznymi. Problemem są jednak wysokie koszty związane z montażem takich urządzeń, dlatego planowane jest przeniesienie obu obiektów w inne miejsce.

Gdzie teraz będzie plac zabaw i boisko? O tym mają zdecydować władze miasta i osiedla wraz z mieszkańcami już 14 czerwca. O godzinie 17:30 przy obecnym obiekcie odbędzie się spotkanie z dyr. Maciejem Riemerem. Przedstawione tam będą propozycje nowych lokalizacji i zebrane zostaną opinie w tej sprawie.

Wszedł do kościoła w Bydgoszczy i opróżnił skarbonkę. Nagrały go kamery!

Remont Włókniarzy. Na drodze armagedon