Autostrada A2

i

Autor: Autostrada Wielkopolska Autostrada A2

6 nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Łódzkiem. Już tylko czekają na rozpoczęcie pracy. Sprawdź, gdzie je znajdziesz

2023-12-20 13:16

Już wkrótce zwiększy się bezpieczeństwo na drogach. Wszystko za sprawą nowych odcinkowych pomiarów prędkości, które są instalowane w całym kraju – sześć z nich w woj. łódzkim. Sprawdźcie, w których miejscach.

Odcinkowe pomiary prędkości. Na czym polegają?

System odcinkowych pomiarów prędkości jest metodą rejestrowania przekraczania prędkości przez kierowców. Jednak w przeciwieństwie do fotoradarów czy kontroli w ramach kaskadowego pomiaru prędkości, OPP nie polega na punktowych pomiarach, lecz na mierzeniu prędkości pojazdów na dłuższym odcinku. Dzięki temu niweluje on główną wadę innych metod, zmuszając kierowców do przepisowej jazdy na dłuższym dystansie.

Na drogach pojawią się nowe odcinkowe pomiary prędkości

Na początku maja ma ruszyć montowanie aż 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Jak wyjaśnia główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur, taki ruch ma jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na krajowych drogach. Głównymi miejscami, w którym powstaną będą główne odcinki autostrady A1 i A4, a także drogi krajowej S7 i S11.

W Łódzkiem powstanie sześć odcinkowych pomiarów prędkości

Sześć z trzydziestu dziewięciu odcinkowych pomiarów prędkości ma zostać zainstalowanych w województwie łódzkim. Dokładnie chodzi o odcinki: Pomorzany/Bociany, Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Bychwel/Jadwinin, Biała Pierwsza/Biała Rządowa oraz Mokra Prawa.

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego urządzenia zostały już zamontowane, jednak dokładny termin ich uruchomienia nie jest znany. Wszystko zależy od tego kiedy zostaną podłączone do energii elektrycznej.

Potrącony przez samochód pies zakleszczył się w zderzaku