Jak złodzieje włamują się do mieszkań?
Każdy w swoim domu chce czuć się bezpiecznie. Instalujemy kamery, specjalne zamki czy okna. Jednak współcześni włamywacze znają już takie triki, by nas okraść, że nie ma przed nimi żadnych tajemnic.
A jak właściwie złodzieje włamują się do naszych domów? Najczęściej kradną na tzw. "śpiocha", czyli działają pod osłoną nocy. Robią to najczęściej poprzez wyważenie lub nawiercenie okien lub drzwi balkonowych. W okresie letnim, kiedy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, większość okien i drzwi balkonowych jest uchylona, co ułatwia przestępcom wejście do naszego domu.
Włamywacze z reguły działają między godziną 2 a 5 w nocy. Wtedy właśnie nasz sen jest najmocniejszy.
Zostawiasz klucz w drzwiach wejściowych? To błąd
Możemy jednak im utrudnić lub ułatwić wejście do naszych mieszkań, szczególnie jeśli próbują dostać się przez drzwi wejściowe. Podczas takiego włamania używają wytrycha.
A co ma z tym wspólnego pozostawienie klucza w zamku? Bardzo wiele! Otóż, każdy zamek ma wewnątrz zapadki, które zwalniają blokadę. Warto jednak wiedzieć, że dzieje się to tylko wtedy, gdy są naciśnięte w odpowiedni sposób przez żłobienia klucza. A więc jeśli zostawiasz klucz w zamku na noc, złodziej nie musi już manewrować wytrychem, by znaleźć właściwą kombinację, ponieważ zwyczajnie zrobiłeś to za niego. Wtedy włamywaczowi pozostaje tylko wsunięcie w zamek wytrycha i przekręcenie go, by otworzyć drzwi.