Nowi przedstawiciela Partii Zieloni
Zielińska i Słowik kierują partią od stycznia 2022 roku, kiedy zastąpili na stanowiskach współprzewodniczących Małgorzatę Tracz i Wojciecha Kubalewskiego.
Na dwuletnią kadencję ponownie zostali wybrani podczas kongresu partii, który odbywa się w sobotę i w niedzielę w Łodzi. Zielińska, która jest wiceministrą klimatu i środowiska oraz radny Szczecina Słowik uzyskali zdecydowane poparcie wśród uczestników kongresu.
Polecany artykuł:
Zielińska przyznała, że kolejna kadencja to będą dwa lata pracy w nowej rzeczywistości związanej z ostatnimi wyborami parlamentarnymi.
Konwencja Zielonych w Łodzi
Stało się to, o czym marzyłam i na co pracowaliśmy z Zielonymi od lat. Jesteśmy na to przygotowani, mamy najlepsze możliwe rozwiązania, których paląco potrzebujemy. Od tych klimatycznych, przez transformację energetyczną, po te dla miast, o których rozmawiamy na tej konwencji samorządowej w Łodzi. Jestem niezwykle szczęśliwa, że dla dobra ludzi w naszym kraju, wydłużenia i polepszenia jakości naszego życia, będziemy mogli je wreszcie wdrażać
zaznaczyła.
Dodała, że jej motywacją w działaniu będzie sprawczość, skuteczność i wierność ideałom Zielonych. "Wierność temu, o co zawsze walczyliśmy. Musimy oczyścić powietrze w Polsce, bo z powodu smogu umiera rocznie 100 tysięcy osób. Musimy uratować polskie lasy, po tym, co robiono z nimi przez prawie dekadę. Musimy oczyścić rzeki, bo nie możemy pozwolić, żeby powtórzyła się katastrofa taka, jak na Odrze. To są poważne zadania. Jestem szczęśliwa i pełna energii, że możemy teraz nad tym pracować i każdy dzień tej pracy ma ogromny sens" – podkreśliła Zielińska.
Na niedzielę planowane są wybory pozostałych organów władz partii.
Zieloni istnieją od 2004 roku. Od 2019 roku mają reprezentację parlamentarną w ramach Koalicji Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2023 r. mandaty otrzymały trzy posłanki ubiegające się o ponowny wybór: Urszula Zielińska, Małgorzata Tracz i Klaudia Jachira, która do Zielonych dołączyła w marcu ub.r.