Komunikacja

W tych krajach potakiwanie oznacza „nie”. Poznaj 10 najciekawszych różnic kulturowych w mowie niewerbalnej

2024-04-16 11:02

Komunikacja niewerbalna odgrywa kluczową rolę w porozumiewaniu się, ale sygnały przekazywane przez mimikę, gesty czy mowę ciała różnią się między kulturami. Zdziwisz się, co mogą oznaczać niektóre sygnały niewerbalne dla kogoś z odmiennej kultury. Oto 10 najciekawszych różnic kulturowych.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, podczas komunikacji z innymi osobami wysyłamy tysiące niewerbalnych sygnałów. Według psychologa Micheala Argule, ludzie mają ponad 700 000 form mowy ciała i gestów. Z kolei psycholog, Albert Mehrabian odkrył, że słowa są odpowiedzialne tylko za niewielki procent przekazywanego znaczenia, a wskazówki niewerbalne i ton głosu mają znacznie większy wpływ na odbiorcę. 

Portal Preply zbadał różnice kulturowe w komunikacji niewerbalnej na całym świecie i wybrał 10 najbardziej zaskakujących. Warto je poznać, szczególnie przed kontaktem z osobami z innej kultury, żeby nie popełnić komunikacyjnego faux-pas. Przejdź do galerii, żeby zobaczyć 10 najciekawszych różnic kulturowych w mowie niewerbalnej.

Z Opola do Hollywood. Amanda Drożdż polskim akcentem w kulturze Juggalos.