Jak zostać cyfrowym nomadą?
Z każdym rokiem wzrasta liczba cyfrowych nomadów, czyli osób, które łączą pracę online z podróżowaniem. Cyfrowy nomada może pracować skądkolwiek zechce, pod warunkiem, że ma dostęp do internetu. Szacuje się, że taki styl życia wybrało 35 milionów ludzi z całego świata.
Z badań przeprowadzonych przez platformę Preply wynika, że trend nie dotyczy nie tylko freelancerów czy osób samozatrudnionych, ale także zatrudnionych na etacie. W ciągu dwóch ostatnich lat ich liczna wzrosła do dziesięciu milionów.
Jednakże nie w każdym kraju można pracować zdalnie. Platforma Prelpy zbadała, jak wygląda życie cyfrowego nomady od strony „technicznej”.
- Kwestie takie jak legalny pobyt czy płacenie podatków w obcym kraju – zwłaszcza poza Unią Europejską – wymagają wiedzy i przygotowań. Tym bardziej że w świetle prawa cyfrowi nomadzi nie mogą ubiegać się o tradycyjną wizę pracowniczą – wyjaśnia Preply. - Aby uwzględnić cyfrowych nomadów w ustawodawstwie imigracyjnym, rządy wielu państw stworzyły osobny typ wizy – Digital Nomad Visa, czyli wizę dla cyfrowych nomadów. To specjalna wiza, dzięki której obcokrajowcy mogą legalnie mieszkać, pracować i podróżować. A to tylko niektóre z wielu udogodnień.
Te kraje oferują Polakom wizę dla cyfrowych nomadów
Które miejsca oferują taką wizę dla Polaków? Co zrobić, żeby zdobyć Digital Nomad Visa? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w galerii.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Preply.