Sport

Polscy piłkarze z problemami wyruszają do Berlina. Towarzyszyło im wielu kibiców [ZDJĘCIA]

2024-06-20 13:17

Piłkarze reprezentacji Polski wraz z działaczami PZPN ruszyli w południe z Hanoweru pociągiem - opóźnionym o prawie pół godziny – do Berlina, gdzie w piątek zagrają na Stadionie Olimpijskim z Austrią w meczu grupy D mistrzostw Europy.

Mamy wynajęte dwa wagony na wyłączność - dla piłkarzy i sztabu, a także dla władz PZPN z prezesem Cezarym Kuleszą na czele. Myślę, że ta podróż będzie przebiegała komfortowo. Trenerzy właściwie nigdy nie lubią dłuższych podróży autokarami. A pociąg to lepsze rozwiązanie, można się przejść, rozprostować nogi. No i czas podróży jest zdecydowanie krótszy" - powiedział PAP sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

Zawodnicy, trenerzy i działacze polskiej federacji podjechali autokarem pod główny dworzec w Hanowerze ok. godz. 11.30. Już wtedy było wiadomo, że pociąg będzie opóźniony, więc nie trzeba się było spieszyć z hotelu.

Biało-czerwoni weszli na dworzec bocznym wejściem, przystosowanym do poruszania się z większym sprzętem, a takiego ekwipunku przy reprezentacji nigdy nie brakuje. Na peron numer 9 - jak numer, z którym zwykle gra Roberta Lewandowski - weszli w asyście ochrony, wzbudzając spore zainteresowanie pasażerów, czekających na inne połączenia kolejowe.

Piłkarzom na peronie towarzyszyła spora grupa kibiców i dziennikarzy. "Panowie, jutro 2:1!" – krzyknął jeden z fanów.

Najwięcej poruszenia, tradycyjnie, wzbudzała obecność Lewandowskiego. Praktycznie co drugi kibic na peronie miał koszulkę z jego nazwiskiem.

Kadrowicze i działacze PZPN, z prezesem Kuleszą na czele, zajęli miejsca w dwóch ostatnich wagonach. Pociąg ruszył w południe. Do Berlina dotrze w ciągu niespełna dwóch godzin.

O godz. 15.45 zaplanowano na Stadionie Olimpijskim konferencję prasową z trenerem Michałem Probierzem i Wojciechem Szczęsnym (być może zostanie nieco opóźniona), a później biało-czerwoni rozpoczną trening.

Początek piątkowego meczu o godz. 18.

W pierwszej kolejce podopieczni Probierza przegrali w niedzielę w Hamburgu z Holendrami 1:2, zaś Austriacy dzień później ulegli w Duesseldorfie Francuzom 0:1.

Amy MacDonald - jak teraz wygląda piosenkarka? Polacy uwielbiali jej hit "This Is The Life"

QUIZ Euro 2024. Rozpoznaj piłkarza po oczach!

Pytanie 1 z 7
Na początek coś prostego. Te oczy zna chyba każdy fan piłki nożnej!
QUIZ - rozpoznaj piłkarza po oczach
Listen on Spreaker.