MOPS w Łodzi chce zatrudnić ponad 30 obywateli Ukrainy

i

Autor: pixabay

MOPS w Łodzi chce zatrudnić ponad 30 obywateli Ukrainy. Wymagana komunikatywna znajomość polskiego

2022-07-15 8:22

Ponad 30 obywateli Ukrainy posługujących się komunikatywnie językiem polskim będzie mogło znaleźć zatrudnienie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi. Najwięcej z nich – 21 osób – ma pełnić funkcję pomocy administracyjnej, poszukiwani są także asystenci rodziny, psycholog i pedagog.

MOPS szuka obywateli Ukrainy posługujących się językiem polskim w sposób komunikatywny. Zatrudnienie znajdzie w sumie 31 osób, z czego 21 na stanowisku pomocy administracyjnej, 8 osób jako asystenci rodziny i po jednej na stanowisku psychologa i pedagoga. Ich podstawowym zadaniem będzie wsparcie obecnych pracowników łódzkiego MOPS-u w codziennej obsłudze najmłodszych obywateli Ukrainy, ich rodziców i opiekunów.

- Ponad 22 tys. obywateli Ukrainy złożyło we wszystkich naszych placówkach wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie. Są to uchodźcy – w ogromnej większości kobiety z dziećmi w najróżniejszym wieku – którzy na miejsce swojego pobytu, w ucieczce przed wojną, wybrali Łódź – podkreślił dyrektor MOPS-u w Łodzi ds. pomocy środowiskowej Andrzej Kaczorowski.

Ukraińcy zatrudnieni jako pomoc administracyjna będą pracować w głównej siedzibie MOPS-u przy ul. Kilińskiego, w trzech wydziałach pracy środowiskowej, w szesnastu punktach pracy socjalnej i w wydziale pieczy instytucjonalnej i świadczeń. Jak wyjaśniła rzeczniczka łódzkiego MOPS-u Jędrzejczyk-Kaźmierczak to placówki, do których ukraińskie mamy wraz z dziećmi zgłaszają się najczęściej.

Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku muszą mieć co najmniej średnie wykształcenie. Do ich codziennych obowiązków będzie należało pomaganie rodakom w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych, w tym przyjmowanie i sprawdzanie wniosków o udzielenie wsparcia.

Ośmiu asystentów rodziny zostanie zatrudnionych w wydziale pieczy instytucjonalnej i świadczeń, gdzie będą m.in. wspierać opiekunów tymczasowych ukraińskich dzieci, opracowywać i realizować plan pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym oraz podejmować działania na rzecz integracji dzieci polskich i ukraińskich. Od kandydatów wymagane jest wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna, ewentualnie wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowane co najmniej rocznym stażem pracy z dziećmi lub rodziną. Można mieć również wykształcenie średnie lub średnie branżowe, uzupełnione o szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także o co najmniej trzyletni, udokumentowany staż pracy z dziećmi lub rodziną.

W przypadku psychologa i pedagoga wymagany jest dyplom ukończenia odpowiednich studiów. Szczegółowe informacje o naborze są na stronie internetowej MOPS-u w Łodzi (www.mops.lodz.pl).

Utworzenie w MOPS nowych miejsc pracy dla obywateli Ukrainy stało się możliwe dzięki współpracy Łodzi z UNICEF-em. Organizacja ta do marca 2023 r. przekaże łącznie około 40 mln zł na pomoc najmłodszym łodzianom, w tym uchodźcom z Ukrainy. Za tę kwotę realizowane będą zadania z zakresu edukacji, pomocy psychologicznej i zdrowotnej, dostępne dla dzieci polskich i ukraińskich.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków