Dotacja na zmianę branży

i

Autor: NK

Jest dotacja na zmianę branży dla przedsiębiorców z łódzkiego!

2020-06-16 13:56

Chodzi o firmy z naszego regionu, które z powodu epidemii były lub są zmuszone się przebranżowić.

Zarząd województwa łódzkiego ogłosił konkurs na pieniądze unijne. Maksymalna kwota o jaką może starać się przedsiębiorca to milion złotych.

- Chcemy aby te środki zostały przeznaczone na przebranżowienie. Przedsiębiorcy, którzy uznają, że warto zainwestować w swoją firmę po to, żeby ją wzmocnić poprzez innowacyjność, unowocześnienie i zmianę profilu działania, będą mogli przeznaczyć pieniądze na zakup maszyn, oprogramowania, czy na wynagrodzenie dla pracowników. Zależy nam na tym, żeby były to projekty otwarte na innowacyjność. Robimy to wszystko po to, żeby utrzymać miejsca pracy. To jest nasz priorytet - mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Z pieniędzy można sfinansować np. zakup maszyn, sprzętu, programów i aplikacji, reklamy w internecie czy stworzenie strony www. Można również przewidzieć wynagrodzenie dla osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu i wydatki na organizację i przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń. Przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą przede wszystkim wykazać negatywne skutki, jakie dotknęły ich działalność w związku z epidemią. Za takie będzie uważane np.: spadek obrotów powyżej 20 proc., zerwanie łańcucha dostaw uniemożliwiające prowadzenie dotychczasowej działalności gospodarczej, zerwanie umowy o współpracy z dotychczasowymi partnerami, którzy odpowiadają za minimum 30 proc. obrotów lub brak możliwości wykonywania podstawowej działalności gospodarczej. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy czeka na wnioski od dzisiaj do 13 lipca.
Szczegóły znajdziecie na cop.lodzkie.pl