Przedszkole - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Olsztyńskie przedszkola szykują się do naboru na kolejny rok. Jest już gotowe kalendarium rekrutacji podstawowej oraz uzupełniającej.

Czy dzieci w przedszkolach i żłobkach utrzymają odpowiednią odległość? Mamy komentarz przedszkolanki!

2020-04-30 17:28

Przedszkola i żłobki nie zostaną otwarte w przyszłym tygodniu - taki komunikat wydała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska tłumacząc, że placówki nie są na to gotowe, a bezpieczeństwo dzieci i pracowników jest najważniejsze. Mimo wszystko kadra pedagogiczna próbuje przygotować się do przyjęcia dzieci.

Agnieszka Krakowiak to nauczyciel przedszkolny w jednej z łódzkich placówek, jak sama przyznaje chaos i zamieszanie jest ogromne. 

- Przedszkola i żłobki nie są przygotowane na takie zmiany, panuje jedna wielka dezinformacja. Nie wiemy kiedy dzieci do nas wrócą. Wiadomo tylko, że dzieci nie będą mogły przynosić zabawek do przedszkola, będziemy musiały zrezygnować z mycia zębów - informuje. 

Według pani Agnieszki utrzymanie odległości między dziećmi nie będzie możliwe.

- Dzieci po 6 tygodniach nieobecności w przedszkolu będą stęsknione, będą  chciały się przytulać, a my będziemy ograniczone ze względu na zasady bezpieczeństwa. Często jest tak, że podopieczni tęsknią za rodzicami, płaczą, wtedy zbliżanie się do dziecka także będzie niemożliwe. Zupełnie sobie tego nie wyobrażamy - dodaje. 


Decyzję o tym, czy przedszkolanki będą musiały nosić maseczki podejmie dyrektor danej placówki.