Zaparowane szyby w aucie to zmora wielu kierowców. Pomoże w tym... ziemniak

i

Autor: pixabay

Zaparowane szyby w aucie to zmora kierowców. Pomoże w tym... ziemniak

2022-11-24 11:42

Zaparowane szyby w aucie to zmora wielu kierowców w okresie zimowym. Istnieje jednak skuteczny sposób na zaparowane szyby, który w ostatnich dniach podbija Internet. Wystarczy zabrać do auta... przekrojonego ziemniaka.

Sposób na zaparowane szyby

W sieci można znaleźć całe mnóstwo lifehaków, które pomogą pozbyć się problemów dnia codziennego. Internauci poszukują w ostatnich dniach sposobów na zaparowane szyby w samochodzie. Jeden z nich coraz bardziej zyskuje na popularności. Okazuje się, że skutecznym sposobem na zaparowane szyby może być wykorzystanie najpopularniejszego polskiego warzywa. Mowa o ziemniaku.

Ziemniak w aucie

Pozornie może się wydawać, że trzymanie ziemniaka w aucie jest co najmniej groteskowe, ale jak mówi stare porzekadło, jeśli coś wydaje się głupie, ale działa, to w istocie głupie nie jest. Jak ziemniak może sobie poradzić z parowaniem szyb? Wyjaśniamy. Znajdująca się w ziemniakach skrobia przeciwdziała tworzeniu się wilgoci. 

Żeby zabezpieczyć szybę w samochodzie przed parowaniem, wystarczy umyć ziemniaka i przekroić go na pół. Następnie połówką bulwy przetrzeć wewnętrzną stronę szyby, aczkolwiek niektórzy polecają zrobić to po zewnętrznej stronie. Oczywiście przeciętą stroną, z której wydobywa się sok. Po dokładnym pokryciu szyby sokiem zawierającym skrobię, czekamy aż wszystko wyschnie. Jeśli na szybie powstaną smugi, możemy się ich pozbyć za pomocą ściereczki. Patent z ziemniakiem miał być często stosowany przez kierowców w latach 70. i 80., szczególnie w sytuacjach, kiedy zawiodły wycieraczki. 

Warto wspomnieć, że skrobia ziemniaczana była niegdyś powszechnie wykorzystywana także w domach. Mowa o krochmaleniu odzieży i bielizny. Krochmal to nic innego jak substancja otrzymywana ze skrobi ziemniaczanej i wody. Wykrochmalone tkaniny nie wchłaniają kurzu oraz wilgoci, a dodatkowo nie gniotą się. Obecnie krochmalenie nadal wykorzystywane jest w szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia. 

Dron antysmogowy lata nad Łodzią