Młodzi do Łodzi

i

Autor: Młodzi do Łodzi/ zdjęcie archiwalne

Wydarzenia w Łodzi

Wyjątkowe wydarzenie dla młodych architektów. "Młodzi do Łodzi" już w maju!

2023-04-11 12:35

Już wkrótce w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenia dla młodych architektów. Spotkanie "Młodzi do Łodzi" odbędzie się już w maju i potrwa dwa dni. Nie zabraknie panelu dyskusyjnych i warsztatów związanych z ważnymi architektonicznymi wyzwaniami, które mają miejsce w obecnych czasach.

Młodzi do Łodzi 2023. Miejsce, data, cel wydarzenia

"Młodzi do Łodzi" odbędzie się w Fabryce Sztuki w Łodzi, w dniach 26-27 maja 2023. Wydarzenie skierowane jest do pracowników i właścicieli pracowni architektonicznych, wolnych strzelców, pracowników i pracowniczek naukowo-dydaktycznych przed 40 rokiem życia,  chcących porozmawiać o architektonicznych wyzwaniach ważnych w obecnych czasach. Celem przedsięwzięcia jest integracja młodego środowiska architektonicznego w Polsce oraz spojrzenie na problemy młodych architektów i architektek. Konfrontacje odbywają się raz na pięć lat, pierwsze miały miejsce w 2003 roku.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Razem: razem dla architektury, środowiska, razem dla społeczeństwa, a rozmawiać będziemy m.in. o współpracy, zarówno na poziomie organizacji zawodowych, jak i kontaktów z przedstawicielami innych dyscyplin czy branż, podejmiemy temat sztucznej inteligencji w architekturze, problemów i wyzwań związanych z prowadzeniem własnej działalności projektowej, a także szeroko rozumianej popularyzacji architektury i wpływu biologii na projektowanie.

Młodzi do Łodzi 2023. Program

Program tej, podobnie jak poprzednich edycji, opracowywany jest we współpracy z młodymi liderami i liderkami polskiego środowiska architektonicznego. Program spotkania:

26 maja:

  • Panele dyskusyjne
  • warsztaty w mniejszych grupach

Tematy paneli: 
1. O docenianiu budynków (prowadzenie: Iwo Borkowicz, paneliści: Piotr Czyż, Jacek Maleszka)
2. Zarządzanie (prowadzenie: Wojciech Fudala, paneliści: Maciej Franta, Justyna Boduch)
3. Trochę architektura, trochę biologia (prowadzenie: Paulina Grabowska, paneliści: Igor Łysiuk, Mateusz Płoszaj-Mazurek)
4. Archibełkot, czyli o opularyzacji architektury (prowadzenie: Łukasz Harat, panelistki: Anka Bieliz, Kamila Haja)
5. Współpraca (prowadzenie: Monika Lemańska, paneliści: Anna Cudny, Artur Filip)
6. Przepracowanie (prowadzenie: Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska, panelistki: Marta Czachorowska, Dominika Zielińska)
7. Sztuczna inteligencja w projektowaniu (prowadzenie: Kacper Radziszewski, paneliści: Mateusz Zwierzycki, Mateusz Przystał)



27 maja:

  • warsztat z firmą Dyson
  • warsztaty
  • podsumowanie i prezentacja wniosków zakończone dyskusją
Młodzi do Łodzi

i

Autor: Młodzi do Łodzi
SZ.SZYNKOWSKI VEL SĘK: UNIA MOŻE ZMNIEJSZYĆ KARY

Księży Młyn zachwyci mieszkańców? Famuły odzyskują dawny blask