Walentynki w EC1 w Łodzi
EC1 Łódź z okazji święta miłości postanowiło uczcić je w nietypowy sposób. Centrum Nauki i Techniki oferuje alternatywę dla romantycznej kolacji przy świecach. W walentynki oferuje atrakcje nie tylko dla zakochanych, ale i dla całej rodziny. Bilety dostępne są na stronie internetowej EC1 oraz w kasach Centrum.
Co dokładnie na nas czeka? Wyjaśniamy.
Warsztaty w laboratorium "Elektryczne zabawki Pana Volty"
11 i 12 lutego w Centrum Nauki i Techniki EC1 w laboratorium odbędą się warsztaty "Elektryczne zabawki Pana Volty". W tym czasie odtworzone zostaną najciekawsze i najważniejsze doświadczenia odkrywcy zjawisk związanych z prądem elektrycznym-Alessandro Volty.
Goście wspólnie z prowadzącymi zajęcia zbudują elektroskop, elektrofor oraz zestaw ogniw ułożony w stos i zastanowią się, jaki byłby świat bez odkryć Galvaniego, Volty, Faradaya, Franklina, a także innych wielkich uczonych.
Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 13:00 i 16:00.
Polecany artykuł:
Strefa kreatywna na Ulicy Żywiołów i Żywiołowy Karnawał
Ulica Żywiołów zaprasza do swojej walentynkowej strefy kreatywnej, gdzie w weekend 11 i 12 lutego wszystkie dzieci będą mogły wykonać serca z origami czy laurkę. Dodatkowo, wziąć będzie można udział w grze w przestrzeni ekspozycji, gdzie najmłodsi będą szukali odpowiedzi na najbardziej nurtujące, miłosne pytania i odgadywali hasła związane ze świętem zakochanych.
Natomiast 19 lutego o 12:00 w trakcie Żywiołowego Karnawału na Ulicy Żywiołów najmłodsi poznają niecodzienne zwyczaje karnawałowe, spróbują je odtworzyć w formie ruchowej i plastycznej, a na koniec stworzą wyjątkowe maski karnawałowe.
Wieczór dla Dorosłych "Kopernik- kiedy Słońce (nie) było bogiem"
2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika. Świętuje więc również Centrum Nauki i Techniki EC1.
24 lutego o godzinie 19:00 podczas spotkania zatytułowanego Kopernik – kiedy Słońce (nie) było bogiem, odkrytych zostanie wiele ciekawych faktów z życia astronoma. Wspólnie z prowadzącymi, uczestnicy spotkania spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania, czy to Kopernik na pewno ustawił Słońce w centrum Układu Słonecznego, czy jego wizja jest w 100% poprawna i raz na zawsze rozpraw się z teorią płaskiej Ziemi.