Jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w Łodzi? Czy w mieście jest smog? Czy można spokojnie wyjść na spacer, czy ze względu na nie najlepszą jakość powietrza lepiej zostać w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Dane z czujników aktualizowane są przez Airly na bieżąco i pokazują aktualny stan jakości powietrza w Łodzi. Wystarczy znaleźć czujnik znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania, by dowiedzieć się, kiedy najlepiej wyjść na zewnątrz, a kiedy można narazić się na smog w Łodzi.
Polecany artykuł:
PSZCZELNA
11 LISTOPADA
ŁUPKOWA
ALEKSANDROWSKA (Szpital Psychiatryczny im. Babińskiego)
WICI
POJEZIERSKA
POGODNA
LEGNICKA
KLONOWA
MINERSKA
KUBUSIA PUCHATKA
BAŁUCKI RYNEK
GDAŃSKA (Muzeum Sztuki)
POLSKIEJ ORGANIZACJI WOJSKOWEJ
ALEJA LEONA SCHILLERA
PIŁSUDSKIEGO (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)
ALEJA POLITECHNIKI 3A
WÓLCZAŃSKA 221/223
PABIANICKA
PARADNA
MALCZEWSKIEGO
KURCZAKI
JANA BRZECHWY
KALINOWSKIEGO
GAJCEGO
ZAKŁADOWA
BELI BARTOKA
GIEWONT
JUGOSŁOWIAŃSKA
Polecany artykuł:
PM10 - mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 mikrometra. Może zawierać takie substancje toksyczne jak benzopireny, dioksyny i furany. Pyły te mogą powodować kaszel, astmę, katar sienny, a nawet ostre zapalenie oskrzeli. W najgorszym wypadku mogą doprowadzić do nowotworów krtani i płuc.
PM2,5 - pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra. Jest bardzo szkodliwy dla zdrowia - ze względu na niewielkie rozmiary może dostać się bezpośrednio przez płuca do krwi. Może wywołać m.in. nasilenie astmy, osłabienie czynności płuc, zaburzenia rytmu serca, zapalenie naczyń krwionośnych, a nawet nowotwory płuc, gardła i krtani. Długotrwałe narażenie na działanie pyłu może spowodować skrócenie średniej długości życia.
PM1 - Najmniejszy pył o średnicy poniżej 0,1 mikrometra. Może przenikać przez płuca bezpośrednio do krwiobiegu i narządów, dlatego jest uznawany za najbardziej