Rozwody w Łódzkiem. Ile orzeknięto w 2022 roku?
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące rozwodów w 2022 roku. Jak można sprawdzić, jest dużo gorzej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku bowiem w całym województwie łódzkim rozwiodły się 4137 pary. Dla porównania, rok wcześniej liczba ta wyniosła 3284.
Jeśli chodzi o samą Łódź, sądy orzekły 1227 rozwody, rok wcześniej – 1010.
Polecany artykuł:
A jak wyglądają szczegółowe statystki dotyczące rozwodów w naszym województwie? Najmłodszy mężczyzna rozwodzący miał 20 lat, a kobieta zaledwie 19! Jeśli chodzi o osoby powyżej 60 roku życia, równo 300 seniorów otrzymało w ubiegłym roku rozwód.
Rozwód. Od czego zacząć?
Rozwód bez wątpienia jest sytuacją niełatwą i stresującą, ale znajomość procedury i dobre przygotowanie pomagają przejść przez ten trudny czas. Warto też pamiętać, że mając partnera, który np. znęca się nad nami, zarówno psychicznie czy fizycznie, odejście od niego jest najlepszym rozwiązaniem.
Jak się do tego przygotować? Rozwód zaczyna się od sporządzenia i wniesienia pozwu o rozwód. Pozew musi być na piśmie, spełniać wymogi formalne i zawierać informacje, na podstawie których sąd będzie mógł orzec całkowity i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Dokument należy złożyć w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i dołączyć do niego odpis aktu małżeństwa, skrócone odpisy aktów urodzenia niepełnoletnich dzieci oraz dowód uiszczenia opłaty sądowej.
Później już spotykamy się z partnerem w sądzie. Bywają sprawy rozwodowe, które zostają przeprowadzone w ciągu jednej rozprawy sądowej, ale są też takie, które ciągną się latami. Na szybkie zakończenie sprawy można liczyć w sytuacji, kiedy :małżonkowie nie mają dzieci ani wspólnego majątku lub są zgodni co do podziału majątku i oboje chcą rozwodu bez orzekania o winie lub małżonkowie jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy sądowej porozumieli się co do najbardziej istotnych kwestii i wypracowali zgodne stanowisko.