Remont Wojska Polskiego. Co się zmieni?
Remont Wojska Polskiego to jedna z ważniejszych inwestycji w mieście. Zmieni się bardzo dużo. Przede wszystkim powstanie nowa jezdnia i chodniki, a także droga tramwajowa. Wybudowane zostaną perony tramwajowe i przystanki autobusowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo, pojawią się drogi dla rowerów i ciągi pieszo rowerowe, a także nowe oświetlenie oraz sygnalizacja świetlna. Całości dopełnią nowe drzewa, krzewy oraz byliny. W rejonie skrzyżowania ulicy Strykowskiej z ulicą Inflancką wybudowany zostanie parking z możliwością dojazdu od Strykowskiej.
Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku. Inwestycja ta to koszt około 134 mln zł, z czego około 65 mln zł to dofinansowanie unijne.
Polecany artykuł:
Remont Wojska Polskiego. Jak idą prace?
W ostatnim czasie trwało spawanie szyn na odcinku wzdłuż ul. Strykowskiej. W pozostałych miejscach układano płyty torowe oraz ławy żelbetowe, a w okolicy skrzyżowania z ul. Franciszkańską wykonano tzw. ruszt torowiska.
Od ul. Czeremoskiej do ul. Spornej trwało układanie kabli i sieci trakcyjnej. Korytowano i układano podbudowę na fragmencie ul. Franciszkańskiej.
W okolicach ul. Żródłowej układano krawężniki obramowujące jezdnie oraz przystanki, układano też chodnik i korytowano odcinek niedaleko ul. Zmiennej przeznaczony na parking dla autobusów.
Drogowcy prowadzili prace przy układzie odwadniającym na całej długości przebudowywanego odcinka Wojska Polskiego. W modernizacji jest również budynek podstacji trakcyjnej na wysokości ul. Smugowej.
Remont Wojska Polskiego. Zmiany w organizacji ruchu
W pierwszej połowie lipca drogowcy planują udrożnić skrzyżowanie ul. Franciszkańskiej z ul. Wojska Polskiego. To zdecydowanie ułatwi poruszanie się po mieście. Wtedy też, prosto ul. Franciszkańską w kierunku ul. Zawiszy, pojedziemy autobusami. Prace na skrzyżowaniu są w finalnym etapie realizacji.
Prawie w całości gotowe jest torowisko i realizowane są prace przy układaniu warstw konstrukcyjnych nowych nawierzchni. Zakończenie prac drogowych umożliwiłoby częściowe otwarcie tego ważnego dla Starego Miasta węzła i znacznie odciążyłoby sąsiadujące osiedlowe ulice. Mieszkańcy zyskaliby też autobusowe połączenie bliżej swoich domów.