Łodzianki wchodzą do elity! Siatkarki Grot Budowlanych zagrają w Lidze Mistrzyń

Autor: Facebook PGE Grot Budowlani Łódź

2024-10-09 13:15

Łodzianki wchodzą do elity! Trzecia ekipa z Polski zagra w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. To siatkarki PGE Grot Budowlanych Łódź. W dwumeczu okazały się lepsze od Herceg Novi i już czekają na kolejne wyzwania.

Łodzianki wchodzą do elity!

Łodzianki wchodzą do elity! Siatkarki PGE Grot Budowlanych Łódź idealnie rozpoczęły sezon. Nie tylko świetnie idzie im w lidze, gdzie wygrały dwa mecze w świetnym stylu. Również wywalczyły awans do Ligi Mistrzyń. W dwumeczu okazały się lepsze od Herceg Novi.

Oba spotkania eliminacyjne były pokazem siły Budowlanych. Zawodniczki z Czarnogóry w żadnym z nich nie wygrały nawet seta.

Pierwszy mecz odbył się na wyjeździe. Choć to łodzianki były wyraźnie lepszą ekipą, to rywalki miały swoje momenty. Najlepiej poszło im w drugim secie, który niemal wygrały. Konieczna była gra na przewagi. Jednak to Budowlane okazały się w niej lepsze. Wyniki setów z tego spotkania to: 22:25, 25:27, 18:25.

Udany rewanż

Rewanż odbył się już przed łódzką publicznością. Wszyscy kibice myśleli, że po wcześniejszym meczu awans będzie tylko formalnością. Był to mecz, którego nie dało się przegrać. Jednak, wcześniejsza przegrana mogła zmotywować rywalki.

Na szczęście Budowlane pokazały klasę. Zaprezentowały się jeszcze lepiej niż w pierwszym meczu. Widocznie kibice dodawali im sił. Siatkarki wyraźnie wygrały wszystkie sety. Ich wyniki to: 25:20, 25:20, 25:21.

Po zwycięstwie łodzianki zameldowały się w fazie grupowej, w której zagrają z Fenerbahçe Medicana Stambuł, Neptunes Nantes i Vasas Obuda Budapest.