Teraz kolejka na godzinę czekania! W Parku na Zdrowiu zaszczepiono dziś  już 300 osób!

i

Autor: Ela Piotrowska

Teraz kolejka na godzinę czekania! W Parku na Zdrowiu zaszczepiono dziś już 300 osób!

2021-05-02 15:58

Deszcz i zimno nie wystraszyło chętnych do szczepień. Przed mobilnym punktem na terenie dawnego lunaparku wciąż jest kolejka chętnych, ale dziś trzeba czekać znacznie krócej niż wczoraj.

W sobotę rekordziści stali prawie 9 godzin, dziś zwiększono ilość zespołów kwalifikujących do szczepień. Wczoraj po południu strażacy ustawili dodatkowe namioty i dziś czekać trzeba o wiele krócej.

- Wczoraj mieliśmy po dwa zespoły kwalifikujące i szczepienne. Do późnych godzin nocnych szczepiliśmy wszystkich, którzy specjalnie przyjechali na Zdrowie- 590 osób. Dziś kwalifikują cztery, a szczepią dwa zespoły. Tempo jest szybsze i wszyscy, którzy przyszli do mobilnego punktu czekają krócej. Teraz w kolejce trzeba stać około godziny. Od rana do 15tej zaszczepiliśmy ponad 300 osób – mówi Dorota Gajewska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Teraz kolejka na godzinę czekania! W Parku na Zdrowiu zaszczepiono dziś  już 300 osób!

i

Autor: Ela Piotrowska

Szczepienia w Parku na Zdrowiu są realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaszczep się na majówkę” Nie trzeba się zapisywać, ale trzeba mieć e-skierowanie.

Przez cały majowy weekend w mobilnym punkcie pracują ekipy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.