600. Urodziny Łodzi

Na Kościuszki powstaje scena na Łódź Summer Festival. Jak przebiegają prace?

2023-07-24 10:45

Trwa wielkie odliczanie do 600. Urodzin Łodzi. Od kilku dni na Kościuszki tworzona jest Scena Główna, na której wystąpią najwięksi artyści. W związku z pojawieniem się jej na środku ulicy, pojawiły się ograniczenia w ruchu drogowym. O szczegółach poniżej.

Rośnie scena na Łódź Summer Festival

W piątek (21 lipca) rozpoczęła się budowa mBank Głównej Sceny na 600. Urodziny Łodzi, znajdującej się na ulicy Kościuszki.

Już w najbliższy weekend, czyli pomiędzy 28 a 30 lipca wystąpią na niej tacy artyści jak: Bryska, Pidżama Porno, Szczyl, Franz Ferdinand, Natalia Szroeder, Otsochodzi, Young Igi,  OKI,  Tom Odell, Sorry Boys, IGO, Artur Rojek oraz Bedoes 2115.

Łódź Summer Festival. Utrudnienia dla kierowców

Na potrzeby prac została zamknięta al. Kościuszki na odcinku pomiędzy ul. Żwirki a Radwańską. Zamknięcie ulicy potrwa do 6 sierpnia. To właśnie wtedy zakończy się demontaż sceny po urodzinowej imprezie.

Ponadto al. Kościuszki zamknięta będzie również na odcinku od al. Mickiewicza do ul. Żwirki. Wszystko po to, aby uczestnicy festiwalu mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć na koncerty. Z tego samego powodu zamknięte zostaną też ul. Żwirki i ul. Radwańska (na odcinku od Piotrkowskiej do Wólczańskiej).

Łódź Summer Festival. Utrudnienia dla podróżujących MPK\

Od nocy z 20 na 21 lipca do nocy z 3 na 4 sierpnia uległy zmiani trasy linii N5AB i N7AB. Autobusy jadąc z pętli Radogoszcz Zachód (N5AB), Nowosolna i Stoki Skalna (N7AB) dojadą do skrzyżowania Kościuszki - Struga bez zmian, a następnie Struga, Wólczańską, Mickiewicza, Piotrkowską, Radwańską i dalej właściwymi trasami.

W drugim kierunku, jadąc z Janowa, Andrespola (N5AB) oraz Retkini (N7AB) dojadą do skrzyżowania Radwańska – Kościuszki bez zmian, a następnie Radwańską, Piotrkowską, Mickiewicza, Kościuszki i dalej właściwymi trasami.

Michał Szczygieł o początkach, nowym singlu i pierwszym pocałunku

W rejonie Ogrodowej odkryto kanał dawnej łódzkiej rzeczki