Melkus RS 1000

i

Autor: ToyotaplaneT/wikimedia.commons.org

QUIZ

Quiz. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Trudno uwierzyć, że powstały po naszej stronie żelaznej kurtyny! Czy rozpoznasz je wszystkie?

2024-06-22 17:14

Samochody produkowane w PRL i innych krajach socjalistycznych częściej budzą dziś śmiech niż zachwyt. Niemniej, wśród nich można znaleźć perełki, którym nie sposób odmówić uroku. Wybraliśmy 10 najładniejszych, choć to bardzo subiektywny wybór, samochodów wyprodukowanych po naszej stronie żelaznej kurtyny. Czy rozpoznacie je wszystkie?

Nie da się ukryć, że samochody produkowane w PRL i innych krajach socjalistycznych były znacznie gorsze od tych zachodnich pod względem technologii i jakości wykonania. Mimo ogromnej przewagi zachodnich aut, niektóre pojazdy „socjalistyczne” starały się nadrabiać te braki estetyką. Choć to subiektywne, po wschodniej stronie żelaznej kurtyny pojawiały się samochody, które mogłyby zdobić plakaty w pokojach ówczesnych nastolatków.

Wybraliśmy dla was 10 najładniejszych, naszym zdaniem, samochodów wyprodukowanych w krajach demokracji ludowej w okresie PRL. W naszym zestawieniu znajduje się jeden samochód wyprodukowany w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy i jeden prototyp, który niestety nie wszedł do seryjnej produkcji. Większość tych aut można było jednak spotkać na ulicach. Sprawdźcie, czy uda wam się je rozpoznać.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313
Listen on Spreaker.