WSB Merito

i

Autor: mat. prasowe

Marzysz o studiach na nowoczesnej uczelni? Wybierz Uniwersytet WSB Merito

2024-07-05 11:41 Materiał sponsorowany

Marzysz o studiowaniu na nowoczesnej uczelni? Chcesz łączyć naukę z pracą zawodową? Szukasz kierunku studiów, który sprawi, że twoja kariera zawodowa nabierze tempa? Jeśli twoje odpowiedzi, to trzy razy „tak”, wybierz Uniwersytet WSB Merito Łódź. To jedna z najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce.

Uniwersytet WSB Merito Łódź to uczelnia o ugruntowanej pozycji, ale nowa z nazwy. W 2023 roku Wyższa Szkoła Bankowa spełniła wszystkie warunki formalne i uzyskała zgodę ministra edukacji na użycie w nazwie wyrazu „uniwersytet”. W ten sposób powstał pierwszy w Łodzi niepubliczny uniwersytet. Nowa nazwa WSB Merito nawiązuje do słowa meritum, które oznacza sedno, istotę sprawy, kojarzy się ze skutecznym działaniem, co od zawsze charakteryzowało uczelnię. Jednocześnie pozwala lepiej wyrazić szeroki zakres działalności i ofertę kierunków, a te już dawno wyszły poza obszar bankowości, z którym mocno kojarzyła się nazwa Wyższa Szkoła Bankowa.

Łódzki wydział Uniwersytetu WSB Merito ma swój kampus przy ul. Brzozowej, gdzie 120 lat temu znani łódzcy przemysłowcy Winkler i Gärtner wybudowali kompleks zabudowań fabrycznych, który służył przemysłowi włókienniczemu do końca lat 90. XX w.

- Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy - wpisujemy się w charakter tego miejsca – mówi Izabela Lewandowska, wicekanclerz Uniwersytetu WSB Merito Łódź. – Przedsiębiorczość jest esencją miasta i tę wartość przekazujemy na zajęciach. Wszystkie nasze kierunki powstają we współpracy z biznesem, a nasi studenci są poszukiwanymi i cenionymi pracownikami – dodaje.

WSB Merito 2

i

Autor: mat. prasowe

Jeśli szukasz uczelni, która stawia na praktyczność przekazywanej wiedzy i przyjazną organizację studiów dla osób łączących naukę z pracą, oferta WSB Merito jest skrojona na miarę twoich potrzeb. Kandydaci na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie mogą wybierać pośród 9 kierunków i 57 różnych specjalności. Bezpieczeństwo narodowe, Design w biznesie, Finanse i rachunkowość, Logistyka, Marketing i sprzedaż, Media i komunikacja w biznesie oraz Zarządzanie to kierunki studiów licencjackich. Na uczelni można też skończyć studia inżynierskie na kierunku Inżynieria Zarządzania oraz jednolite magisterskie na kierunku Psychologia. W ofercie edukacyjnej studiów II stopnia znajdziesz takie kierunki, jak Administracja i bezpieczeństwo, Finanse i rachunkowość, Marketing i sprzedaż, Zarządzanie wewnętrzne oraz Logistyka. Studenci mogą wybierać pośród 26 różnych specjalności. Co ciekawe, Uniwersytet WSB Merito jest pierwszą niepubliczną uczelnią w Łodzi oferującą studia magisterskie z logistyki

To nie wszystko. W ofercie uczelni są także studia podyplomowe na ponad 100 kierunkach, dotyczących takich obszarów wiedzy jak HR, logistyka, IT, kompetencje menedżerskie, nieruchomości, psychologia czy marketing.

Tym, co wyróżnia Uniwerystet WSB Merito na tle innych, jest stawianie na wygodę studentów. Uczelnia obficie korzysta z nowych technologii. Do dyspozycji studentów jest wewnętrzny serwis internetowy, który umożliwia stały kontakt z uczelnią oraz aplikacja „Moja WSB”, w której dostępne są plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje. Do tego cyfrowa biblioteka, nowoczesne laboratoria, gry edukacyjne, specjalna platforma z materiałami do nauki oraz elektroniczna legitymacja. Osoby, które mieszkają daleko od uczelni, pracują za granicą, czy łączą życie zawodowe z rodzinnym, mogą wybrać studia hybrydowe lub całkowicie zdalne. Uczelnia ponadto oferuje stypendia oraz zniżki.

WSB Merito 3

i

Autor: mat. prasowe

Szukając odpowiedniej uczelni, warto zapoznać się z opiniami studentów. Co o jedynym niepublicznym uniwersytecie w Łodzi mówią sami zainteresowani?

- Moi wykładowcy to specjaliści, którzy odpowiedzi na zadawane przez nas pytania w pierwszej kolejności szukają we własnej praktyce. Ponieważ korzystają z własnego doświadczenia, pokazują, że wszystko, o czym mówią, będzie dla nas naprawdę przydatne – ocenia Magdalena Kalata, studentka WSB Merito Łódź. Nie brakuje także zadowolonych absolwentów.

- Studiami podyplomowymi zainteresowałam się, bo chciałam podnieść swoje kwalifikacje. Na co dzień pracuję w międzynarodowej korporacji, uczę angielskiego i rozwijam firmowe konto na Instagramie. Chciałam ugruntować swoją wiedzę i dlatego zdecydowałam się na studia biznesowe po angielsku. Wybrałam studiowanie online, bo jest to dla mnie najwygodniejsza forma nauki. Same studia dotykają dwóch bardzo ważnych obszarów. Pierwszy dotyczy konkretnych dziedzin biznesowych jak logistyka czy HR. Drugi ten który najbardziej mi się podobał umiejętności praktycznych – m.in. negocjacji, tworzenia efektownych prezentacji i angażujących wystąpień publicznych – opowiada Karolina Piekarska, która wybrała Business English.

Według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 wszystkie Uczelnie WSB Merito znalazły się na listach najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce, zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Uniwersytetom WSB Merito w całej Polsce zaufało już 550 000 studentów.

WSB Merito 4

i

Autor: mat. prasowe