
Bieszczady
- dzikie i odludne. Są miejscem wytchnienia dla wszystkich zmęczonych zgiełkiem wielkiego miasta, ale stanowią też mekkę grzybiarzy. Wyprawa na grzyby w Bieszczady z pewnością zaowocuje pełnymi wiaderkami.

Puszcza Kozienicka
- to kompleks leśny w środkowej Polsce. Leży na granicy powiatów radomskiego i kozienickiego. Tu powinni wybrać się wszyscy, którzy chcieliby znaleźć kurki, borowiki, koźlarze czy maślaki.

Beskid Niski
- to pasmo górskie w Karpatach jesienią przeżywa prawdziwe oblężenie grzybiarzy. Nic dziwnego. Pełno tu rydzów i prawdziwków. Warto powędrować po tutejszych lasach, by znaleźć idealne miejsce, o które tu łatwo.

Puszcza Knyszyńska
- to kompleks leśny znajdujący się w woj. podlaskim, na Wysoczczyźnie Białostockiej. Również tutaj we wrześniu przyjeżdżają doświadczeni grzybiarze. Niektóre miejsca są trudniej dostępne dla ludzi, jednak warto spróbować do nich dotrzeć by znaleźć najlepsze sztuki!

Puszcza Notecka
- ten duży kompleks leśny rozciąga się między województwami lubuskim i wielkopolskim. Nie brakuje tu maślaków, podgrzybków, kozaków i innych grzybów. Najlepsze miejsca na grzyby znajdują się w zachodniej części puszczy.

Bory Tucholskie
- to jeden z największych borów sosnowych w Polsce, znajduje się w północnej części kraju. Miłośnicy grzybobrania przyjeżdżają tu już od lat. Podgrzybki, kanie, maślaki, gąski... Znajdziecie tu mnóstwo pysznych grzybów.

Puszcza Świętokrzyska
- to kompleks który częściowo leży na terenie woj. świętokrzyskiego, a częściowo w woj. mazowieckim. Znana jest jako doskonałe miejsce na grzybobranie nie tylko wśród okolicznych mieszkańców.

Grotniki
- kompleks leśny położony w centrum polski, w woj. łódzkim. Każdy mieszkaniec tego regionu wie, że to świetne miejsce, by wybrać się na grzyby. Coraz większą popularność zyskuje też w kraju.

Puszcza Bukowa
- to miejsce znane przede wszystkim grzybiarzom w północno-zachodniej Polski. Lasy położone na obrzeżach Szczecina obfitują w grzyby. Trudno stąd wyjechać z pustym wiaderkiem.

Bory Dolnośląskie
- na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego to największy w Polsce zwarty kompleks leśny. Można napotkać tu wiele dobrych miejsc na grzyby. Lokalizacja szczególnie atrakcyjna dla amatorów podgrzybków.

Beskid Sądecki
- to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich. Grzybiarze są zgodni: tutejsze lasy to jedne z najbardziej obfitujących grzyby nie tylko w Małopolsce.

Puszcza Kurpiowska
- to lasy leżące w środkowej Narwi, na Równinie Kurpiowskiej. To miejsce obfitujące w grzyby. Wszystko dzięki okolicznym bagnom i piaszczystej glebie. Naprawdę warto tu wybrać się na grzyby.