Foot Locker zamyka sklepy

i

Autor: Pixabay.com

Zakupy

Popularna sieciówka z obuwiem sportowym zamyka sklepy. Są w prawie każdej galerii handlowej

2023-06-21 15:41

Sieć sklepów sportowych Foot Locker zmienia strategię handlową i planuje zamknięcie części punktów stacjonarnych. W najbliższych latach z galerii handlowych ma zniknąć 400 sklepów amerykańskiej marki. Obecnie spółka ma blisko 3000 lokalizacji na świecie.

Foot Locker zamyka sklepy

Amerykańska marka sportowa Foot Locker jest dobrze znana polskim konsumentom. Sklepy tej sieci obecne są w większości galerii handlowych w Polsce. Firma planuje jednak zmienić strategię handlową i zamknąć 400 punktów stacjonarnych. Sklepy mają być stopniowo zamykane do 2026 roku. Początkowo redukcja placówek stacjonarnych będzie przeprowadzana na amerykańskim rynku, ale wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach będą zamykane także sklepy w pozostałych krajach. Jak podaje CNN, sklepy przeznaczone do zamknięcia stanowią prawie 10% całkowitej sprzedaży Foot Lockera.

Jak przekazały władze spółki, w pierwszej kolejności będą zamykane punkty mieszczące się w galeriach handlowych, ze względu na niewystarczające zyski.

- Sprzedaż w czwartym kwartale 2022 roku spadła o 0,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Detalista prognozuje również, że całkowita sprzedaż spadnie o 3,5% do 5,5% w 2023 roku – podaje CNN.

Sklepy eksperymentalne Foot Lockera

Zmiana strategii nie oznacza, że Foot Locker zamierza ograniczyć działalność. Wręcz przeciwnie - chce obrać inny kierunek rozwoju. Spółka chce postawić na tzw. sklepy eksperymentalne, które będą oferować szerszy asortyment. Dodatkowo chce koncentrować się na określonej grupie klientów.

- Należą do nich sneaker maven, czyli klienci z obsesją na punkcie sneakersów, którzy reprezentują siebie poprzez swoje obuwie. Modni ekspresjoniści, którzy chcą wyglądać i czuć się cool i polegają na swoich sneakersach, aby zapewnić sobie to uczucie. Sportowcy poszukujący sneakersów o wysokiej wydajności. Klienci, którzy stawiają na jakość i komfort i wreszcie łowcy okazji – pisze CNN.

Więcej informacji na cnn.com

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu