Łodzianki przebiegły kilometr w kasku budowlanym na głowie. Zawody to część akcji "Dziewczyny na Politechniki"

Zdjęcie z artykułu: Łodzianki przebiegły kilometr w kasku budowlanym na głowie. Zawody to część akcji "Dziewczyny na Politechniki" Bieg w kasku; Nella Krysztofowicz
Ilustracja do artykułu Łodzianki przebiegły kilometr w kasku budowlanym na głowie. Zawody to część akcji "Dziewczyny na Politechniki"

Bieg w kasku w Łodzi, w którym startowały dziewczyny odbył się w parku 3-go Maja.

Pobiegło prawie 100 dziewczyn. Wszystkie uczestniczki musiały pokonać kilometrową trasę wyznaczoną w parku 3-go Maja. Zawody zorganizowano w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki", która ma zachęcać płeć piękną do studiowania na kierunkach technicznych. Podobne biegi są organizowane także w innych miastach w Polsce. Jak podkreśla jeden z organizatorów Przemysław Jagielski, to wydarzenie cieszy się największym zainteresowaniem właśnie w Łodzi.

- Ten bieg organizujemy na kilku Politechnikach w Polsce, ale chyba najlepiej jeśli chodzi o frekwencję i najbardziej okazale jeśli chodzi o oprawę robi to Politechnika Łódzka, to bardzo fajna promocja do studiowania na kierunkach technicznych,  jest spore zainteresowanie, to bardzo fajna zajawka przed głównymi zawodami.

Najszybsze zawodniczki oprócz dyplomów otrzymały także nagrody rzeczowe. W najlepszej kondycji była Karina Kłodawska, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii studentek.

- Trenuje lekkoatletykę i dlatego postanowiłam wystartować w tym biegu, trasa była dość łatwa, nie było podbiegów, teren był wyznaczony w parku, udało się, zajęłam pierwsze miejsce".

Bieg w kasku zorganizował Akademicki Związek Sportowy.

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Nowości Muzyczne 2018: Little Mix i Robin Schulz w New Music Friday w Radiu ESKA!

Nowości Muzyczne 2018: Little Mix i Robin Schulz w New Music Friday w Radiu ESKA!

Wakacje 2018 oficjalnie rozpoczęte! Świętować można słuchając nowości, które pojawiły się w ramach New Music Friday w Radiu ESKA! 

11 min
Bedoes - Wow. Dlaczego teledysk rapera jest przełomowy?

Bedoes - Wow. Dlaczego teledysk rapera jest przełomowy?

Sam raper powiedział, że klip jest dla niego "kamieniem milowym". Na ESKA.pl wyjaśniamy, na czym polega przełomowość teledysku do utworu Wow Bedoesa.

24 min
Przebojowe Opole 2018 - Alvaro Soler, Michał Szczygieł i inni. Kto wystąpi w Opolu?

Przebojowe Opole 2018 - Alvaro Soler, Michał Szczygieł i inni. Kto wystąpi w Opolu?

Przebojowe Opole 2018 to muzyczne święto dla wszystkich słuchaczy! Kto wystąpi 22 czerwca? Listę gwiazd podrzucamy na ESKA.pl!

57 min
Polska - Kolumbia 24.06.2018: STATYSTYKI. Kto jest faworytem?

Polska - Kolumbia 24.06.2018: STATYSTYKI. Kto jest faworytem?

Statystyki przed meczem Polska - Kolumbia 24 czerwca wskazują na niewielką przewagę jednej z drużyn. Na ESKA.pl prezentujemy dane przed drugim spotkaniem Biało-Czerwonych na Mundialu 2018.

1 godz. 14 min.

NIEZBĘDNIK KIBICA NA MISTRZOSTWA! SPRAWDŹ!Akcja partnerska

POKAŻ SWÓJ TALENT I WYGRAJ 20 000 ZŁ!Akcja partnerska
Ładuję newsy