Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

Zdjęcie z artykułu: Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia Ultramaratończyk z Łodzi pokonał Yukon Quest; RunDog Michał Kiełbasiński
Ilustracja do artykułu Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

To była mordercza wyprawa. Łodzianin Michał Kiełbasiński dokonał niemożliwego. Pokonał 1000 mil, czyli 1600 km biegnąc samotnie przez skute lodem i zasypane wielką pokrywą śniegu Jukon i Alaskę. Jako jedyny człowiek na świecie pokonał słynną trasę najtrudniejszego na świecie wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest.

Michał musiał zmagać się nie tylko z dziką przyrodą. Po kilku dniach na trasie okazało się, że chroniący przed ekstremalnym zimnem śpiwór jest uszkodzony. - To był jeden z momentów grozy. Osoba bardzo życzliwa, która chciała pomóc postanowiła, w momencie kiedy ja spałem, wysuszyć mi śpiwór - wrzuciła go do suszarki, efekt był dosyć opłakany. Śpiwór został popalony i w zasadzie najważniejszy element wyposażenia od piątego dnia był uszkodzony, trzeba go było naprawiać - opowiada ultramaratończyk.

ZOBACZCIE materiał filmowy z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Naprawa śpiwora zajęła cały dzień. Michał biegł na mrozie sięgającym ponad - 40 st.C. Szedł przez góry, zamarznięte rzeki i jeziora, brnął w śniegu po pas. Po drodze miał mnóstwo przygód i nie raz przeżył chwile grozy. - Moją tajną bronią przyczepioną do sanek były narty biegowe, które sprawiały, że te sanki poruszały się jeszcze sprawniej i to te narty zdarły się całkowicie i były w zasadzie do wyrzucenia na 20-30 kilometrów przed osiągnięciem tej linii mety. Na szczęście te narty właśnie uchroniły sanki przed uszkodzeniem - wspomina.

Czytaj też: Kontrowersyjna wystawa z ludzkich ciał dotarła do Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [WIDEO]

 

Celem tegorocznej wyprawy Michała było zebranie pieniędzy dla psów z polskich schronisk. Przed wyprawą prosił, żeby każdy, kto mu kibicuje wpłacił choćby grosz za każdy kilometr, który pokona. Akcja wciąż trwa - szczegóły na facebooku RunDog Michał Kiełbasiński.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Sławomir po raz kolejny wygrał odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zapewnił sobie udział w wielkim finale programu! Zobacz genialną metamorfozę Sławomira raz jeszcze!

30 kwietnia 2017, 18:31
Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

30 kwietnia 2017, 17:47
Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Scena z Klanu, w której Jacek wyładowuje swoje emocje masakrując filet z kurczaka z pewnością przejdzie do historii. Zobacz na ESKA.pl najbardziej żenującą serialową scenę ostatnich lat.

30 kwietnia 2017, 17:26
Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura z geografii to prosta sprawa? Sprawdź kompilację z pozoru łatwych pytań i bardzo zaskakujących odpowiedzi. Nie popełnij tych błędów na egzaminie dojrzałości, bo będziesz długo tego żałować.

30 kwietnia 2017, 15:03
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy