Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

Zdjęcie z artykułu: Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia Ultramaratończyk z Łodzi pokonał Yukon Quest; RunDog Michał Kiełbasiński
Ilustracja do artykułu Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

To była mordercza wyprawa. Łodzianin Michał Kiełbasiński dokonał niemożliwego. Pokonał 1000 mil, czyli 1600 km biegnąc samotnie przez skute lodem i zasypane wielką pokrywą śniegu Jukon i Alaskę. Jako jedyny człowiek na świecie pokonał słynną trasę najtrudniejszego na świecie wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest.

Michał musiał zmagać się nie tylko z dziką przyrodą. Po kilku dniach na trasie okazało się, że chroniący przed ekstremalnym zimnem śpiwór jest uszkodzony. - To był jeden z momentów grozy. Osoba bardzo życzliwa, która chciała pomóc postanowiła, w momencie kiedy ja spałem, wysuszyć mi śpiwór - wrzuciła go do suszarki, efekt był dosyć opłakany. Śpiwór został popalony i w zasadzie najważniejszy element wyposażenia od piątego dnia był uszkodzony, trzeba go było naprawiać - opowiada ultramaratończyk.

ZOBACZCIE materiał filmowy z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Naprawa śpiwora zajęła cały dzień. Michał biegł na mrozie sięgającym ponad - 40 st.C. Szedł przez góry, zamarznięte rzeki i jeziora, brnął w śniegu po pas. Po drodze miał mnóstwo przygód i nie raz przeżył chwile grozy. - Moją tajną bronią przyczepioną do sanek były narty biegowe, które sprawiały, że te sanki poruszały się jeszcze sprawniej i to te narty zdarły się całkowicie i były w zasadzie do wyrzucenia na 20-30 kilometrów przed osiągnięciem tej linii mety. Na szczęście te narty właśnie uchroniły sanki przed uszkodzeniem - wspomina.

Czytaj też: Kontrowersyjna wystawa z ludzkich ciał dotarła do Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [WIDEO]

 

Celem tegorocznej wyprawy Michała było zebranie pieniędzy dla psów z polskich schronisk. Przed wyprawą prosił, żeby każdy, kto mu kibicuje wpłacił choćby grosz za każdy kilometr, który pokona. Akcja wciąż trwa - szczegóły na facebooku RunDog Michał Kiełbasiński.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017 - kabarety trzeciego, ostatniego dnia imprezy nie będą pokazywane przez TVN. Gdzie więc oglądać kabarety Top of the top 20.08 online i w TV?

1 godz. 18 min.
Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski 21 sierpnia świętuje swoje 29 urodziny. Lewy to nie tylko piłka nożna, ale także codzienne obowiązki i praca, które wypełniają jego czas. Zobacz zdjęcia, które pokażą, że najlepszy polski piłkarz poza boiskiem to zwykły facet.

1 godz. 51 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

5 godz. 43 min.
Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy