Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

Zdjęcie z artykułu: Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia Ultramaratończyk z Łodzi pokonał Yukon Quest; RunDog Michał Kiełbasiński
Ilustracja do artykułu Łodzianin Michał Kiełbasiński pokonał 1600 kilometrów przez Alaskę i Jukon [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]. Pierwsze chwile grozy przeżył już piątego dnia

To była mordercza wyprawa. Łodzianin Michał Kiełbasiński dokonał niemożliwego. Pokonał 1000 mil, czyli 1600 km biegnąc samotnie przez skute lodem i zasypane wielką pokrywą śniegu Jukon i Alaskę. Jako jedyny człowiek na świecie pokonał słynną trasę najtrudniejszego na świecie wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest.

Michał musiał zmagać się nie tylko z dziką przyrodą. Po kilku dniach na trasie okazało się, że chroniący przed ekstremalnym zimnem śpiwór jest uszkodzony. - To był jeden z momentów grozy. Osoba bardzo życzliwa, która chciała pomóc postanowiła, w momencie kiedy ja spałem, wysuszyć mi śpiwór - wrzuciła go do suszarki, efekt był dosyć opłakany. Śpiwór został popalony i w zasadzie najważniejszy element wyposażenia od piątego dnia był uszkodzony, trzeba go było naprawiać - opowiada ultramaratończyk.

ZOBACZCIE materiał filmowy z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Naprawa śpiwora zajęła cały dzień. Michał biegł na mrozie sięgającym ponad - 40 st.C. Szedł przez góry, zamarznięte rzeki i jeziora, brnął w śniegu po pas. Po drodze miał mnóstwo przygód i nie raz przeżył chwile grozy. - Moją tajną bronią przyczepioną do sanek były narty biegowe, które sprawiały, że te sanki poruszały się jeszcze sprawniej i to te narty zdarły się całkowicie i były w zasadzie do wyrzucenia na 20-30 kilometrów przed osiągnięciem tej linii mety. Na szczęście te narty właśnie uchroniły sanki przed uszkodzeniem - wspomina.

Czytaj też: Kontrowersyjna wystawa z ludzkich ciał dotarła do Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [WIDEO]

 

Celem tegorocznej wyprawy Michała było zebranie pieniędzy dla psów z polskich schronisk. Przed wyprawą prosił, żeby każdy, kto mu kibicuje wpłacił choćby grosz za każdy kilometr, który pokona. Akcja wciąż trwa - szczegóły na facebooku RunDog Michał Kiełbasiński.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

12 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

15 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

17 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

23 min

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy