Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdjęcie z artykułu: Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy! Pawłowi Michalskiemu towarzyszyliśmy podczas pakowania; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Łódzki himalaista Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Odwiedziliśmy go z kamerą - ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Łodzianin Paweł Michalski będzie w ekipie z pięcioma innymi doświadczonymi polskimi himalaistami. - Cały czas jest nachylenie minimum 45 stopni, a dochodzi do 90 stopni na przykład w Kominie Housa, powyżej żebra Abruzzi jest ogromny serak - trzeba pod nim przejść, trzeba wspiąć się tak zwaną szyjką butelki, także przez kilkanaście godzin jest się narażonym na ten ogromny serak, który już kiedyś raz się urwał i spowodował śmierć kilkunastu osób - mówi Paweł Michalski.

Zobacz też: Po Czarnobylu i Prypeci przyjechał sfotografować komórką Łódź [GALERIA ZDJĘĆ] Jak Wam się podobają zdjęcia z EC2?

 

A tak wygląda pakowanie na wyprawę na drugi co do wielkości szczyt świata:

/WIDEO: Grzegorz Mnich

 

6-osobowa wyprawa zorganizowana została w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2015-2020 im. Artura Hajzera. Wspinacze próbują zdobyć fundusze również w publicznej zbiórce. Więcej informacji o zbiórce funduszy na stronie Zrzutka.pl.

Podczas wyprawy przed dwoma laty Pawłowi Michalskiemu zabrakło niewiele ponad sto metrów do wierzchołka. Jak będzie teraz? O tym w rozmowie z reporterem Radia ESKA Grzegorzem Mnichem, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

32 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

53 min
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 10 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 30 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy