Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdjęcie z artykułu: Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy! Pawłowi Michalskiemu towarzyszyliśmy podczas pakowania; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Łódzki himalaista Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Odwiedziliśmy go z kamerą - ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Łodzianin Paweł Michalski będzie w ekipie z pięcioma innymi doświadczonymi polskimi himalaistami. - Cały czas jest nachylenie minimum 45 stopni, a dochodzi do 90 stopni na przykład w Kominie Housa, powyżej żebra Abruzzi jest ogromny serak - trzeba pod nim przejść, trzeba wspiąć się tak zwaną szyjką butelki, także przez kilkanaście godzin jest się narażonym na ten ogromny serak, który już kiedyś raz się urwał i spowodował śmierć kilkunastu osób - mówi Paweł Michalski.

Zobacz też: Po Czarnobylu i Prypeci przyjechał sfotografować komórką Łódź [GALERIA ZDJĘĆ] Jak Wam się podobają zdjęcia z EC2?

 

A tak wygląda pakowanie na wyprawę na drugi co do wielkości szczyt świata:

/WIDEO: Grzegorz Mnich

 

6-osobowa wyprawa zorganizowana została w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2015-2020 im. Artura Hajzera. Wspinacze próbują zdobyć fundusze również w publicznej zbiórce. Więcej informacji o zbiórce funduszy na stronie Zrzutka.pl.

Podczas wyprawy przed dwoma laty Pawłowi Michalskiemu zabrakło niewiele ponad sto metrów do wierzchołka. Jak będzie teraz? O tym w rozmowie z reporterem Radia ESKA Grzegorzem Mnichem, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy