Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdjęcie z artykułu: Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy! Pawłowi Michalskiemu towarzyszyliśmy podczas pakowania; Grzegorz Mnich/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Himalaista z Łodzi wyrusza na K-2 [WIDEO]. ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Łódzki himalaista Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Odwiedziliśmy go z kamerą - ZOBACZCIE, jak wygląda pakowanie do takiej wyprawy!

Zdobył już 4 ośmiotysięczniki, teraz pora na najtrudniejsze wyzwanie, czyli K-2. Paweł Michalski w połowie czerwca wyruszy na drugi co do wielkości szczyt świata. Łodzianin Paweł Michalski będzie w ekipie z pięcioma innymi doświadczonymi polskimi himalaistami. - Cały czas jest nachylenie minimum 45 stopni, a dochodzi do 90 stopni na przykład w Kominie Housa, powyżej żebra Abruzzi jest ogromny serak - trzeba pod nim przejść, trzeba wspiąć się tak zwaną szyjką butelki, także przez kilkanaście godzin jest się narażonym na ten ogromny serak, który już kiedyś raz się urwał i spowodował śmierć kilkunastu osób - mówi Paweł Michalski.

Zobacz też: Po Czarnobylu i Prypeci przyjechał sfotografować komórką Łódź [GALERIA ZDJĘĆ] Jak Wam się podobają zdjęcia z EC2?

 

A tak wygląda pakowanie na wyprawę na drugi co do wielkości szczyt świata:

/WIDEO: Grzegorz Mnich

 

6-osobowa wyprawa zorganizowana została w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2015-2020 im. Artura Hajzera. Wspinacze próbują zdobyć fundusze również w publicznej zbiórce. Więcej informacji o zbiórce funduszy na stronie Zrzutka.pl.

Podczas wyprawy przed dwoma laty Pawłowi Michalskiemu zabrakło niewiele ponad sto metrów do wierzchołka. Jak będzie teraz? O tym w rozmowie z reporterem Radia ESKA Grzegorzem Mnichem, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Nowości Muzyczne 2018: Little Mix i Robin Schulz w New Music Friday w Radiu ESKA!

Nowości Muzyczne 2018: Little Mix i Robin Schulz w New Music Friday w Radiu ESKA!

Wakacje 2018 oficjalnie rozpoczęte! Świętować można słuchając nowości, które pojawiły się w ramach New Music Friday w Radiu ESKA! 

12 min
Bedoes - Wow. Dlaczego teledysk rapera jest przełomowy?

Bedoes - Wow. Dlaczego teledysk rapera jest przełomowy?

Sam raper powiedział, że klip jest dla niego "kamieniem milowym". Na ESKA.pl wyjaśniamy, na czym polega przełomowość teledysku do utworu Wow Bedoesa.

25 min
Przebojowe Opole 2018 - Alvaro Soler, Michał Szczygieł i inni. Kto wystąpi w Opolu?

Przebojowe Opole 2018 - Alvaro Soler, Michał Szczygieł i inni. Kto wystąpi w Opolu?

Przebojowe Opole 2018 to muzyczne święto dla wszystkich słuchaczy! Kto wystąpi 22 czerwca? Listę gwiazd podrzucamy na ESKA.pl!

58 min
Polska - Kolumbia 24.06.2018: STATYSTYKI. Kto jest faworytem?

Polska - Kolumbia 24.06.2018: STATYSTYKI. Kto jest faworytem?

Statystyki przed meczem Polska - Kolumbia 24 czerwca wskazują na niewielką przewagę jednej z drużyn. Na ESKA.pl prezentujemy dane przed drugim spotkaniem Biało-Czerwonych na Mundialu 2018.

1 godz. 15 min.

NIEZBĘDNIK KIBICA NA MISTRZOSTWA! SPRAWDŹ!Akcja partnerska

POKAŻ SWÓJ TALENT I WYGRAJ 20 000 ZŁ!Akcja partnerska
Ładuję newsy