DOZ Maraton Łódź 2017. Sprawdź, kto zagra podczas "Najgłośniejszego maratonu w Polsce"!

Zdjęcie z artykułu: DOZ Maraton Łódź 2017. Sprawdź, kto zagra podczas "Najgłośniejszego maratonu w Polsce"! To będzie najgłośniejszy maraton w Polsce!; mat. prasowe organizatora
Ilustracja do artykułu DOZ Maraton Łódź 2017. Sprawdź, kto zagra podczas "Najgłośniejszego maratonu w Polsce"!

Organizatorzy DOZ Maratonu Łódź zapowiadają tegoroczny bieg jako „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. To za sprawą 52. punktów kibicowania, które mają działać przy ponad 42-kilometrowej trasie wyścigu. Na połowie z nich do biegowej walki mają zagrzewać muzycy i zespoły, wyłonione w konkursie przez Piotra Roguckiego, lidera formacji Coma.

Trasę DOZ Maratonu Łódź 2017 podzielono na pięć stref, gdzie maratończykom będą towarzyszyć różne gatunki muzyczne. I tak w trakcie wyścigu biegacze miną 26 punktów z muzyką graną na żywo:

  • Muzyka Klubowa i Disco będzie zagrzewać do walki od 5 do 9 km trasy. Usłyszymy tu związanego z łódzkimi klubami DJ Nicola, który po raz trzeci stanie przy konsoli podczas łódzkiego maratonu. Kolejne dwa kilometry to czarne brzmienia i DJ Bartech oraz DJ Poucky z house’ową dawką energii. Na 8 kilometrze będzie czekał DJ Timon z kolektywu Gruby Groove. Jego styl muzyczny to rap, trap, r’n’b, ale także brzmienia muzyki elektronicznej. Strefę Muzyki Klubowej i Disco zamknie DJ Blumental, który gra przede wszystkim house oraz etno-electro.
  • Rock'n'Roll-owe brzmienia będą wspierać biegaczy między 9 a 14 km trasy. Strefę otworzy łódzki Concrete Hills, którego muzyka inspirowana jest brytyjską sceną, a oscyluje zwłaszcza wokół rocka alternatywnego. Kolejny zespół to Andrzej Kowalsky Band. Spotkacie ich na 10 kilometrze przy ul. Piotrkowskiej, gdzie zaserwują biegaczom mieszankę rocka, bluesa i rapu. Trzecim wykonawcą tej strefy jest formacja Suchy Pion. To ciężkorockowa grupa z Łodzi. Na 13 kilometrze maratończycy poczują mocne brzmienia alternatywnego metalu od zespołu Mr.Tea, a strefę zamknie kaliska formacja De Indigo. Przebiegający zawodnicy otrzymają od nich energetyczny strzał z alternatywnych, rock'n’rollowych brzmień.
  • Jazz i Muzyka Ludowa wspomogą maratończyków od 15 do 19 km trasy. Tu usłyszmy między innymi formację Baliński/Różalski Duo. To miłośnicy jazzu, którzy inspirują się Billem Evansem i Jurkiem Mączyńskim. Dla maratończyków zagra też Jerzy Wcisło, muzyk, który swoją zawodową drogę związał z organami Hammonda. W tej strefie muzycznej biegacze usłyszą również muzykę w wykonaniu Ovo, sieradzkiej formacji, która z łączy folklor z rockiem, funky i reagge. Muzycznie wesprze zawodników także trio wokalne Rozdarty Pończoch. Repertuar dziewczyn to wypadkowa ich muzycznych upodobań, czyli standardy jazzowe, uduchowiony soul, przebojowy pop, R&B, a nawet hip-hop.
  • Muzykę Pop zawodnicy usłyszą między 21 a 29 km trasy. Tu zagra m.in zespół Agnes Violin oraz Futurelight, który wykonuje synthrockowe brzmienia. Do przebiegnięcia kolejnych kilometrów zagrzeje maratończyków również Swiernalis. To wokalista, tekściarz i instrumentalista, w którego repertuarze odnajdziemy pop i rock.
  • Muzyka Świata będzie wybrzmiewać dla maratończyków od 29 km do końca trasy wyścigu. Tu zawodników do biegu będzie zachęcać między innymi City Bum Bum, Capoeira Łódź oraz Escola Popular. W repertuarze samba batucada, samba reagge i samba enredo. W tej strefie zawodników dopingować będą też etniczne rytmy grupy Folk'n'Roll Band, która gra na zachodnio-afrykańskich bębnach djembe i dundun oraz śpiewa utwory inspirowane muzyką z Afryki. Ciekawostką może być występ łódzkiego rapera Kurzy, który zaprezentuje się tu z repertuarem szeroko rozumianej muzyki światowej.

To nie wszystkie zespoły, które będą zagrzewać do biegu maratończyków w Łodzi. Jak twierdzi organizator imprezy, reszta niech pozostanie niespodzianką. Ale na punktach muzycznych nie kończy się zorganizowany doping DOZ Maratonu Łódź 2017. Biegacze mogą liczyć także na wsparcie młodzieży szkolnej oraz pracowników lokalnych firm. To dzięki nim przy trasie zawodów powstanie kolejne 26 punktów kibicowania.

DOZ Maraton Łódź to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. W ramach trzydniowych zawodów, oprócz biegu maratońskiego odbywają się też imprezy towarzyszące, czyli Pelavo Kids Run, Ibuprom Sport 10k Run oraz targi sportowe Run & Fun w Atlas Arenie. DOZ Maraton Łódź 2017 odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia. Na listach startowych jest już ponad 4.500 zawodników.

Materiał dla ESKA INFO Łódź przygotował Konrad Ciężki.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

57 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 49 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 20 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 27 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy