Afera na meczu siatkówki w Atlas Arenie. Ochrona wyprowadziła siłą Irankę [WIDEO]. ZOBACZCIE nagranie!

Podczas sobotniego (17 czerwca) meczu siatkówki w łódzkiej Atlas Arenie z trybun wyproszona została Iranka. Kobietę, wbrew jej woli, wyprowadziła ze stadionu ochrona. Głos w sprawie zabrała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.

"Pozwólcie Irankom wejść na stadiony" - taki transparent trzymała jedna z kibicujących kobiet. To pochodząca z Teheranu Darya Safai, aktywistka walcząca o prawa kobiet w Iranie. Irańskie kobiety na co dzień spotykają się z dyskryminacją, muszą walczyć o swoje podstawowe prawa. Segregacja płci uniemożliwia im między innymi uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, w których biorą udział mężczyźni.

Darya, na meczu Polska-Iran w łódzkiej Atlas Arenie zajęła miejsce w pierwszym rzędzie, kibicowała i trzymała transparent. W pewnym momencie podeszła do niej ochrona i poprosiła, by go zwinęła. Kiedy ta nie chciała tego zrobić - jak widzimy na nagraniu wideo - ochrona wyprowadziła ją z hali. Następnie została wpuszczona ponownie, za zgodą organizatora, pod warunkiem, że nie będzie przeszkadzać innym kibicom. - Niezależnie od powodu czy motywu protestu, mecze siatkarskie powinny być wolne od wszelkiego rodzaju transparentów politycznych i komercyjnych, aby zawodnicy, kibice i widzowie TV mogli mieć zagwarantowane jak najlepsze przeżycia sportowe - tłumaczy Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej, która potwierdziła zdarzenie.

Czytaj też: W Łodzi ukarano już kilkudziesięciu rodziców za nieszczepienie dzieci [AUDIO]. Ile wynosi grzywna?

 

Federacja tłumaczy zajście przepisami, które zabraniają rozwieszania transparentów, tablic, flag, a także napisów reklamowych wewnątrz hali sportowej, jak i przyległych strefach, poza wyjątkami określonymi w niniejszych Przepisach lub w Instrukcji Zawodów.


O tej sytuacji jest głośno, w sieci pojawia się wiele komentarzy, zarówno w obronie kobiety, jak i organizatorów. Być może zatem cel został osiągnięty - zdarzenie było pretekstem, by opowiedzieć o prawach kobiet w Iranie.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

32 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

53 min
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 10 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 30 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy