Afera na meczu siatkówki w Atlas Arenie. Ochrona wyprowadziła siłą Irankę [WIDEO]. ZOBACZCIE nagranie!

Podczas sobotniego (17 czerwca) meczu siatkówki w łódzkiej Atlas Arenie z trybun wyproszona została Iranka. Kobietę, wbrew jej woli, wyprowadziła ze stadionu ochrona. Głos w sprawie zabrała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.

"Pozwólcie Irankom wejść na stadiony" - taki transparent trzymała jedna z kibicujących kobiet. To pochodząca z Teheranu Darya Safai, aktywistka walcząca o prawa kobiet w Iranie. Irańskie kobiety na co dzień spotykają się z dyskryminacją, muszą walczyć o swoje podstawowe prawa. Segregacja płci uniemożliwia im między innymi uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, w których biorą udział mężczyźni.

Darya, na meczu Polska-Iran w łódzkiej Atlas Arenie zajęła miejsce w pierwszym rzędzie, kibicowała i trzymała transparent. W pewnym momencie podeszła do niej ochrona i poprosiła, by go zwinęła. Kiedy ta nie chciała tego zrobić - jak widzimy na nagraniu wideo - ochrona wyprowadziła ją z hali. Następnie została wpuszczona ponownie, za zgodą organizatora, pod warunkiem, że nie będzie przeszkadzać innym kibicom. - Niezależnie od powodu czy motywu protestu, mecze siatkarskie powinny być wolne od wszelkiego rodzaju transparentów politycznych i komercyjnych, aby zawodnicy, kibice i widzowie TV mogli mieć zagwarantowane jak najlepsze przeżycia sportowe - tłumaczy Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej, która potwierdziła zdarzenie.

Czytaj też: W Łodzi ukarano już kilkudziesięciu rodziców za nieszczepienie dzieci [AUDIO]. Ile wynosi grzywna?

 

Federacja tłumaczy zajście przepisami, które zabraniają rozwieszania transparentów, tablic, flag, a także napisów reklamowych wewnątrz hali sportowej, jak i przyległych strefach, poza wyjątkami określonymi w niniejszych Przepisach lub w Instrukcji Zawodów.


O tej sytuacji jest głośno, w sieci pojawia się wiele komentarzy, zarówno w obronie kobiety, jak i organizatorów. Być może zatem cel został osiągnięty - zdarzenie było pretekstem, by opowiedzieć o prawach kobiet w Iranie.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy