Zakaz wstępu do parków w Łodzi

Zdjęcie z artykułu: Zakaz wstępu do parków w Łodzi zakaz wstępu do parków; Urząd Miasta Łodzi
Ilustracja do artykułu Zakaz wstępu do parków w Łodzi

Wciąż obowiązuje zakaz wstępu do łódzkich parków. Zniszczone przez czwartkową burzę drzewa stanowią zagrożenie dla ludzi. W sobotę (12 sierpnia) rozpoczęto usuwanie skutków nawałnicy.

Zakaz wstępu do odwołania obowiązuje na zieleńcu przy ul Hipotecznej, w Parku Mickiewicza (Julianów) oraz w Parku Piastowskim. Mimo braku zakazu wyjątkowo uważać trzeba w następujących parkach: Park Piłsudskiego (na Zdrowiu) i w Parku Żeromskiego na Teofilowie.

Aby jak najszybciej uprzątnąć przewrócone i połamane drzewa z zieleńców, chodników i pasów dróg, magistrat uruchomił środki z rezerwy kryzysowej budżetu Łodzi. Przeznaczona na ten cel kwota będzie uzależniona od potrzeb. Usuwanie skutków nawałnicy rozpoczęto dopiero teraz, bo najpierw trzeba było wyłonić firmy, które zajmą się posprzątaniem miasta.

Przypomnijmy, że wskutek czwartkowej nawałnicy najbardziej ucierpiała Łódź, powiat łaski i pabianicki. Wichura powaliła setki drzew, były zalane ulice, zniszczone i pozbawione prądu domy, przywalone konarami samochody. Strażacy w Łódzkiem interweniowali 850 razy.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy