Weekend 16, 17 i 18 czerwca w Łodzi. Co robić? [WYDARZENIA]

Zdjęcie z artykułu: Weekend 16, 17 i 18 czerwca w Łodzi. Co robić? [WYDARZENIA] Kalendarz imprez na weekend pęka w szwach; pixabay.com /CC0/Unsplash
Ilustracja do artykułu Weekend 16, 17 i 18 czerwca w Łodzi. Co robić? [WYDARZENIA]

Spędzacie weekend 16, 17 i 18 czerwca w Łodzi? Podpowiadamy, gdzie będą najciekawsze imprezy. Co tydzień znajdziecie zapowiedzi nowych wydarzeń.

Jak w każdy piątek prezentujemy Wam listę ciekawych wydarzeń odbywających się w ten weekend w Łodzi. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie soboty i niedzieli, to być może zainteresują Was nasze propozycje. Zachęcamy Was do komentowania. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację właśnie w komentarzu poniżej.

Zobacz też: Najlepsze pizzerie w Łodzi! Musicie je odwiedzić! [Top 10]

 

Imprezy i wydarzenia na weekend 16-18 czerwca w Łodzi:

Fabryka Sztuki: Odyseja performera - Twórcze Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Data: 16-17 czerwca (piątek-sobota)
godzina: 18:00-21:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota)
miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)
Warsztaty będą składały się z części teoretycznej, gdzie przywołane zostaną postacie wybitnych światowych performenrów jak B.Nauman, D.Oppenheim, H.Nitsch, R.Schwarzkogler, J.Beuys, Gilbert and George, M.Abramović i Ulay oraz klasycy polskiej sceny performance m.in. J.Bereś, Z.Warpechowski, tandem KwieKulik, A.Partum, J.Świdziński, E.Zarzycka, J.Bałdyga, J.Truszkowski, C.Bodzianowski. W drugiej części – laboratoryjnej, pracować będziemy takimi metodami jak storrytelling, improwizacja, dada, krótkie działania indywidualne i grupowe, dyskusje i omawianie motywów działania w kontekście performance. Nie będzie to proces ukierunkowany na ściśle określony cel, raczej na pobudzanie wyobraźni i uwalnianie potencjału naturalnej ekspresji. Trzecia cześć warsztatu to tzw. otwarta dla publiczności scena performance, czas i miejsce, gdzie każdy z uczestników będzie mógł upublicznić wybrane punkty swojej wewnętrznej wędrówki w kierunku ze sztuką performance. Warsztaty poprowadzi Marta Ryczkowska i Paweł Korbus. Wiek uczestników: od 17 roku życia.

W przypadku warsztatów dwudniowych opłata wynosi 5 zł za jeden dzień. Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia. Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org i telefonicznie: 42 646-88-65 w. 30. W mailu należy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów). System rezerwacji miejsc zamykany jest o godz. 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wycieczki z przewodnikiem po EC1
Data wydarzenia: 17 czerwca, godz. 11:00 i 12:00
Płatne BILETY
Bilet normalny - 8 złotych
Bilet ulgowy - 5 złotych, przysługuje dzieciom w wieku do 13. roku życia, osobom uczącym się (do 26. roku życia), osobom mającym ukończone 60 lat oraz osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. W przypadku zakupu biletów ulgowych konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie do ulgi.

Songwriter Łódź Festiwal
Koncert SEEME, 17 czerwca, godz. 20.00

Seeme, czyli Kasia Makowiecka, to autorka osobistych, skomponowanych przy pianinie piosenek. Zanim napisane przez nią historie ujrzały światło dziennie, musiała odbyć kilka podróży i dać czasowi czas. Spotkania z nowymi ludźmi, życie w drodze, odkrywanie samej siebie sprawiły, że dojrzała do decyzji, by podzielić się sobą za sprawą piosenek. Pełne emocji, spisane w notesie słowa i melodie połączyła w całość i prezentuje w akustycznej formie.

Bezpłatne zajęcia Qi Gong w Parku Poniatowskiego
Sobota, 17 czerwca

Zajęcia Qi Gong odbywać się będą w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godz. 15-16, są bezpłatne i ogólnodostępne. Można będzie poznać i spróbować praktyki pracy z energią oraz odnaleźć się w tych ćwiczeniach, które odświeżają ciało, pogłębiają oddech, wzmacniają ścięgna i kręgosłup. Wszyscy, których zainspiruje praktyka Qi Gong - będą mogli ją regularnie kontynuować uczestniczyć w zajęciach Akademii Chen Taijiquan i Qi Gong. Spotkania odbywają się w Parku Poniatowskiego w pobliżu altanki.

Spacer z przewodnikiem po Górnej
Niedziela, 18 czerwca
Zielony Szlak Górnej - tak można nazwać spacer, który będzie miał miejsce w niedzielę 18 czerwca. - Co prawda terenów zielonych w dzielnicy Łódź-Górna jest o wiele więcej niż zamierzamy odwiedzić tym razem, ale z racji odległości między nimi proponujemy wersję skróconą. Tematem spaceru są parki, ale też ich mieszkańcy i nie myślimy tylko o ptakach i wiewiórkach. Między innymi niemieccy fabrykanci, święta mistyczka, syn nazisty, to postaci, które wiążą się z miejscami, które odwiedzimy w trakcie około 1,5-2 godzinnej wędrówki - opisują organizatorzy.
Miejsce spotkania: wejście do Parku im. Legionów od strony pl. Niepodległości, godzina 12.00. Prowadzący: Anna Musiałowicz, Totutotam.

Dzierganie ośmiorniczek
Niedziela, 18 czerwca
Godz. 11.00-14.00
Teren Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej
Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych można obchodzić na różne sposoby. Fundacja Małych Serc we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na wspólne dzierganie ośmiorniczek dla wcześniaków. Na wszystkich zainteresowanych będą czekały włóczki i szydełka. Można też przyjść z własnymi przyborami. Organizatorzy podpowiedzą jak wydziergać przytulankę.
Wstęp bezpłatny.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Więcej imprez w zakładce ImprEski<<

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

48 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

1 godz. 9 min.
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 26 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 46 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy