Trwają Urodziny Manufaktury 2017 [KONCERTY, PROGRAM, WYDARZENIA]. Jakie atrakcje na 11-lecie?

Zdjęcie z artykułu: Trwają Urodziny Manufaktury 2017 [KONCERTY, PROGRAM, WYDARZENIA]. Jakie atrakcje na  11-lecie? Manufaktura; Manufaktura/mat. prasowe
Ilustracja do artykułu Trwają Urodziny Manufaktury 2017 [KONCERTY, PROGRAM, WYDARZENIA]. Jakie atrakcje na 11-lecie?

Urodziny Manufaktury świętowane będą już od 17 maja, jednak największe atrakcje, w tym koncerty, szykują się w weekend 20 i 21 maja. Kto wystąpi na scenie i co się będzie działo w Manufakturze? Zobaczcie!

Urodziny Manufaktury rozpoczęły się w środę, 17 maja, spotkaniem z magią. W rotundzie galerii handlowej stanęła Szkoła Magii i Iluzji. W klimatycznym "zamczysku" dzieci mogą brać udział w lekcjach magii. Siedząc w ławkach mogą uczestniczyć w pokazach magicznych oraz nauczą się kilku sztuczek od najprawdziwszego czarodzieja. W programie pokazy alchemii – w parujących menzurkach powstaną tajemnicze eliksiry, które wypiją tylko najodważniejsi śmiałkowie. Wszystko to w niezwykłym otoczeniu sali lekcyjnej, gdzie oprócz ławek i biurka profesora-czarodzieja, mali magowie znajdą także miotły, pajęczyny, klatki z sowami i inne magiczne atrybuty. Dzieci otrzymają dyplom ukończenia Szkoły Magii oraz eliksir, a także drewnianą różdżkę. W programie także konkurs na najciekawsze przebranie za bohatera "Harrego Pottera". Szkoła Magii będzie czynna do niedzieli do godz. 20.

Czytaj też: Noc Muzeów 2017 w Łodzi [PROGRAM, MIEJSCA, ATRAKCJE]

 

Urodziny Manufaktury 2017 [KONCERTY]

Główną atrakcją 11. Urodzin Manufaktury będą koncerty. W sobotę o godz. 18 na scenie pojawi się zespół Cugowscy, czyli nowy muzyczny projekt Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego frontmana Budki Suflera i jego synów - Piotra i Wojciecha tworzących grupę Bracia.

Również w sobotę, o godz. 20 rozpocznie się koncert legendy polskiej sceny muzycznej - zespołu Perfect, który w tym roku świętuje 40-lecie pracy artystycznej.

W niedzielę natomiast wystąpi Afromental. Start: godz. 18.

Więcej o urodzinach Manufaktury w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej:

 

Skok na bungee na Urodzinach Manufaktury

Po raz pierwszy podczas urodzin Manufaktury na miłośników niezapomnianych emocji będzie czekać 70-metrowy dźwig do skoków na bungee. Ta atrakcja pojawi się na rynku już 20 i 21 maja. Skakać mogą osoby dorosłe oraz młodzież od 16 roku życia za zgodą rodziców (oświadczenie musi być złożone osobiście). Koszt skoku to 100 zł.

Rowery na rynku Manufaktury

W niedzielę rynek Manufaktury opanują rowery. W pobliżu fontanny łukowej stanie największa w Europie mobilna rampa do akrobacji rowerowych. Umożliwia ewolucje powietrzne na wysokości 6 metrów. Dirt jumpy, backflipy, barspiny oraz no footery zaprezentują czołowi zawodnicy startujący w zawodach Pucharu Świata, w tym najbardziej znany i utytułowany przedstawiciel rowerowych sportów ekstremalnych – Szymon Godziek.  

W innym stylu, ale również widowiskowo zapowiadają się pokazy Freestyle Bicykl, czyli szalone akrobacje na rowerach historycznych. O godz. 16:35 zaplanowano teatralne przedstawienia opowiadające o historii rowerów! Widzowie podczas spektaklu dowiedzą
się i zobaczą jak wyglądał i ewoluował pierwszy rower, kto stoi za tym wynalazkiem, po co wymyślono jednoślady. O 17:35 rozpoczną się najbardziej widowiskowe pokazy, czyli zawody Best Trick.

Przez cały dzień będzie można także samemu przeżyć rowerową przygodę. Od godz. 11 będzie można spróbować swoich sił na torze pumptrack. Będzie też tor dla dzieci.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

56 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 48 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 19 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 26 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy