Specjalistyczny tor do jazdy na rolkach i rowerach bmx otwarty w Parku na Zdrowiu

Zdjęcie z artykułu: Specjalistyczny tor do jazdy na rolkach i rowerach bmx otwarty w Parku na Zdrowiu pump truck; Grzegorz Mnich
Ilustracja do artykułu Specjalistyczny tor do jazdy na rolkach i rowerach bmx otwarty w Parku na Zdrowiu

Można wysoko latać, wykonywać skomplikowane tricki dzięki hopkom, muldom i różnorakim przeszkodom. Specjalny tor do jazdy na rowerach, rolkach,  bmx-ach, deskach i longboardach w Parku na Zdrowiu już działa. Pierwsi zawodnicy testowali trasę w niedzielę.

Młodzi zawodnicy na rolkach i rowerach są zachwyceni nowym torem. - Przyjechaliśmy ze Zgierza, by przetestować trasę, no i jesteśmy zachwyceni. Można się rozpędzić i wykonywać w powietrzu fajne tricki. Ale coś dla siebie znajdą też początkujący. Nie każdy przecież musi nabierać maksymalnej prędkości.
Warto mieć ze sobą ochraniacze i kask-radzi instruktor Igor Gajos. - Nie warto ryzykować, bo może skończyć się to rozbitą głową. Szkoda zdrowia, choć młodzież nie zawsze przywiązuje wagę do bezpieczeństwa jazdy.

Tor jest zróżnicowany, przygotowano tzw. hopki do skakania i muldy. Trasa ma blisko 300 m długości, a cały pumptrack to powierzchnia 500 m kw. Tak właściwie możemy mówić o dwóch trasach-dla początkujących i zaawansowanych-zauważa Piotr  Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. - Takiego elementu z pewnością w Łodzi brakowało. W Polsce są takie tory, ale łódzki jest wyjątkowo okazały, chwalą to sobie osoby z niego korzystające.

Zobaczmy, jak radzą sobie na torze zawodnicy:

W naszym mieście jest to pierwszy tego typu obiekt. Możemy liczyć się z tym, że będzie przyciągał miłośników sportów ekstremalnych również z innych miast.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)



Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>



Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy