Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO] Kolej; pixabay.com /CC0 fot. Maaark
Ilustracja do artykułu Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Rogowska Kolej Wąskotorowa w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) rozpocznie sezon turystyczny. W każdy weekend będzie można wybrać się na wycieczkę zabytkowym pociągiem do Jeżowa.

Nowością są zmienione godziny odjazdów, które pozwolą wygodnie dojechać na stację początkową pociągami z Łodzi i Warszawy. - Zaczniemy kursować od godziny 10.30, tradycyjnie co 90 minut. Drugą nowością będzie to, że zaczynamy współpracę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną - nasze pociągi będą skomunikowane z pociągami ŁKA, które od marcowej korekty rozkładów jazdy zatrzymują się w Rogowie - mówi Kamil Jarkowski z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

Organizacja opiekująca się kolejką poszukuje też wolontariuszy do pomocy w pracach przy historycznych pojazdach i torach.

Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie:

 

Szczegółowe informacje o wolontariacie i pociągach turystycznych można znaleźć na stronie www.kolejrogowska.pl.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Sławomir po raz kolejny wygrał odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zapewnił sobie udział w wielkim finale programu! Zobacz genialną metamorfozę Sławomira raz jeszcze!

30 kwietnia 2017, 18:31
Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

30 kwietnia 2017, 17:47
Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Scena z Klanu, w której Jacek wyładowuje swoje emocje masakrując filet z kurczaka z pewnością przejdzie do historii. Zobacz na ESKA.pl najbardziej żenującą serialową scenę ostatnich lat.

30 kwietnia 2017, 17:26
Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura z geografii to prosta sprawa? Sprawdź kompilację z pozoru łatwych pytań i bardzo zaskakujących odpowiedzi. Nie popełnij tych błędów na egzaminie dojrzałości, bo będziesz długo tego żałować.

30 kwietnia 2017, 15:03
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy