Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO] Kolej; pixabay.com /CC0 fot. Maaark
Ilustracja do artykułu Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Rogowska Kolej Wąskotorowa w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) rozpocznie sezon turystyczny. W każdy weekend będzie można wybrać się na wycieczkę zabytkowym pociągiem do Jeżowa.

Nowością są zmienione godziny odjazdów, które pozwolą wygodnie dojechać na stację początkową pociągami z Łodzi i Warszawy. - Zaczniemy kursować od godziny 10.30, tradycyjnie co 90 minut. Drugą nowością będzie to, że zaczynamy współpracę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną - nasze pociągi będą skomunikowane z pociągami ŁKA, które od marcowej korekty rozkładów jazdy zatrzymują się w Rogowie - mówi Kamil Jarkowski z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

Organizacja opiekująca się kolejką poszukuje też wolontariuszy do pomocy w pracach przy historycznych pojazdach i torach.

Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie:

 

Szczegółowe informacje o wolontariacie i pociągach turystycznych można znaleźć na stronie www.kolejrogowska.pl.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

1 godz. 1 min.
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 53 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 24 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 31 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy