Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO] Kolej; pixabay.com /CC0 fot. Maaark
Ilustracja do artykułu Rusza sezon na wycieczki koleją wąskotorową do Rogowa! [AUDIO]

Rogowska Kolej Wąskotorowa w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) rozpocznie sezon turystyczny. W każdy weekend będzie można wybrać się na wycieczkę zabytkowym pociągiem do Jeżowa.

Nowością są zmienione godziny odjazdów, które pozwolą wygodnie dojechać na stację początkową pociągami z Łodzi i Warszawy. - Zaczniemy kursować od godziny 10.30, tradycyjnie co 90 minut. Drugą nowością będzie to, że zaczynamy współpracę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną - nasze pociągi będą skomunikowane z pociągami ŁKA, które od marcowej korekty rozkładów jazdy zatrzymują się w Rogowie - mówi Kamil Jarkowski z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

Organizacja opiekująca się kolejką poszukuje też wolontariuszy do pomocy w pracach przy historycznych pojazdach i torach.

Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie:

 

Szczegółowe informacje o wolontariacie i pociągach turystycznych można znaleźć na stronie www.kolejrogowska.pl.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

15 min
To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

To już koniec SKAM. Za co widzowie dziękują serialowi?

Bijący rekordy popularności norweski serial SKAM oficjalnie się zakończył. Czego nauczyli się z niego polscy nastolatkowie? Sprawdzamy, za co dziękują młodzi widzowie na zakończenie SKAM.

18 min
Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017

Open'er Festival 2017 nadchodzi! Już 28 czerwca w Gdyni rozpocznie się czterodniowa zabawa przy występach najlepszych artystów z Polski i zagranicy.

20 min
Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Tauron Life Festival Oświęcim 2017: nagroda Peacemakera dla Scorpionsów

Zwieńczeniem Tauron Life Festival Oświęcim 2017 było wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions, który był gwiazda tegorocznej edycji imprezy.

26 min

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy