Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi [MIEJSCA, IMPREZY]

Zdjęcie z artykułu: Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi [MIEJSCA, IMPREZY] Noc Perseidów w Łodzi to jedna z naturalnych atrakcji sierpnia; Wikipedia/Brocken Inagloryr/CC 3.0
Ilustracja do artykułu Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi [MIEJSCA, IMPREZY]

Gdzie oglądać spadające gwiazdy w mieście? W Łodzi przygotowano na tę okazję kilka atrakcji. Podpowiadamy też, gdzie poza nimi jest dobra widoczność nieba.

Sierpień to czas, kiedy na niebie możemy obserwować większą aktywność Perseidów. Kulminacja w 2017 roku nastąpi pomiędzy 12 i 14 sierpnia. Z tej okazji w Łodzi przygotowano specjalne atrakcje i możliwość obserwacji w większym gronie. Gdzie zatem można się wybrać? ZOBACZCIE:

Noc spadających gwiazd w Parku Źródliska

W Łodzi spadające gwiazdy można oglądać na przykład w Parku Źródliska. To właśnie tam, w nocy z 12 na 13 sierpnia łodzianie mogą uczestniczyć w atrakcjach specjalnych o wspólnej nazwie "Noc pod spadającymi gwiazdami". Na miejscu obecni będą m.in. astronomowie z Planetarium EC1.

Start: 19:30
Finał: 1:30
Miejsce: Teren wokół Tubajki w Parku Źródliska I
Organizatorzy: Planetarium EC1 Łódź Miasto Kultury, Tubajka

SZCZEGÓŁY i PROGRAM: Noc spadających gwiazd 2017: W Łodzi całonocne atrakcje w Parku Źródliska

 

Noc spadających gwiazd w Wake & Roll Park

12 sierpnia na specjalną imprezę z obserwacją spadajacych gwiazd i muzyką bluesową zaprasza Wake & Roll Park przy ul. Patriotycznej 3. Dookoła Stawów wyłączone zostaną wszystkie światła, co znacznie ułatwi oglądanie spadających gwiazd. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców. Na miejscu wypożyczyć będzie można wodne rowery, łódki i kajaki. Tego wieczoru w Wake & Roll Park zagra zespół Haze Acoustic Trio, co gwarantuje dużą dawkę bluesa. Start imprezy: godz. 20.

Noc pod spadającymi gwiazdami w Manufakturze

Do spędzenia tego wieczoru na rynku Manufaktury zachęcają też restauratorzy. W piątek i sobotę od godz. 20 będzie można wygodnie rozsiąść się na leżakach na trawniku przed restauracją "Bawełna" i – dzięki wygaszeniu lamp w tej części rynku – podziwiać rozgwieżdżone niebo. A tych, którzy będą woleli posiedzieć wewnątrz, również nie ominą „gwiezdne” atrakcje: na piętrze przygotowano transmisję ze spadających gwiazd.

Gdzie jeszcze oglądać Perseidy w Łodzi?

Nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, aby oglądać Perseidy. Jednak warunkiem jest... widoczność - spadające gwiazdy najlepiej widać na bezchmurnym niebie. Gdzie, oprócz wyżej wymienionych miejsc można w Łodzi oglądać meteory? Najlepiej z dala od świateł miasta, czyli na przykład na obrzeżach. Jest kilka miejsc, w które warto się wybrać, np. na punkt widokowy - tzw. "górkę śmieciową" przy ul. Łupkowej w północnej części Łodzi czy też na Rudzką Górę.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy