Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi. Botanik będzie czynny w nocy! [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie z artykułu: Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi. Botanik będzie czynny w nocy! [AKTUALIZACJA] Noc spadających gwiazd; pixabay.com /CC0 fot. OpenClipart-Vectors
Ilustracja do artykułu Noc spadających gwiazd 2017 w Łodzi. Botanik będzie czynny w nocy! [AKTUALIZACJA]

Ogród Botaniczny w Łodzi 12 sierpnia będzie czynny o wiele dłużej niż zwykle. A to wszystko po to, by łodzianie mogli stamtąd oglądać Perseidy. Zobaczcie, co w programie!

AKTUALIZACJA:

Noc spadających gwiazd w botaniku odwołana. Ogród po nawałnicy nieczynny do odwołania [ZDJĘCIA]


Sierpień to czas, kiedy na niebie możemy obserwować większą aktywność Perseidów. Kulminacja w 2017 roku nastąpi pomiędzy 12 i 14 sierpnia. Z tej okazji w Łodzi przygotowano specjalne atrakcje i możliwość obserwacji w takich miejscach jak np. botanik. Wszystkich zainteresowanych do wspólnego wypatrywania meteorów, łódzki Ogród Botaniczny przy Krzemienieckiej zaprasza do siebie w najbliższą sobotę po godz. 21. Tego dnia kasy biletowe od ulicy Krzemienieckiej oraz od ul. Retkińskiej będą czynne dłużej, bo do północy. Obiekt natomiast będzie otwarty aż do godz. 1. Organizatorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie obserwacji perseidów. - Pracownicy Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi swoimi opowieściami i fachowymi komentarzami stworzą atmosferę tajemniczości i fascynacji gwiazdami. I tylko wtedy spełnią się wszystkim życzenia i te małe i te duże. Trzeba tylko w to mocno wierzyć - zapowiadają.

Bilety wstępu kosztują 4 i 8 zł, płatność wyłącznie gotówką.

Czytaj też: Co robić i gdzie zjeść w Łodzi w wakacje 2017? ZOBACZCIE nasz przewodnik! [INFORMATOR]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy