Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO] "Żyję w mieście rewolucji" - pod takim hasłem 24 czerwca odbędą się 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego; Plakat
Ilustracja do artykułu Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO]

"Żyję w mieście rewolucji" - pod takim hasłem 24 czerwca odbędą się 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego.

Będzie przemarsz ulicami miasta, oraz występy teatrów i chórów. Wszystko po to by przypomnieć o największych łódzkich strajkach - rewolucji 1905 roku. - Takim istotnym czynnikiem, który powodował, że ludzie wychodzili z fabryk na ulice, były warunki ich pracy. Domagano się między innymi ośmiogodzinnego dnia pracy, ubezpieczeń społecznych, po prostu godnego życia - mówi Michał Gauza z Klubu Krytyki Politycznej.

Warunki życia sprzed ponad stu lat nie są dalekie od współczesnych problemów. - Niepewne warunki pracy, nadgodziny, brak ubezpieczeń i tak dalej... Chcemy, żeby te obchody sprawiły, że troszkę się zastanowimy, jak to nasze życie wygląda - jak mieszkamy i jak pracujemy - opowiada Gauza.

Posłuchajcie całej rozmowy z Michałem Gauzą przeprowadzonej przez reporterkę Radia ESKA Patrycję Szynter:

 

Przemarsz ruszy o godzinie 19.05 ze skrzyżowania ulic Rewolucji 1905 r. i Wschodniej – w miejscu, gdzie 112 lat temu stała barykada.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

43 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

1 godz. 4 min.
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 21 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 41 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy