Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO] "Żyję w mieście rewolucji" - pod takim hasłem 24 czerwca odbędą się 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego; Plakat
Ilustracja do artykułu Łódź: Za tydzień 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku [SZCZEGÓŁY+WIDEO]

"Żyję w mieście rewolucji" - pod takim hasłem 24 czerwca odbędą się 112. obchody rocznicy Powstania Łódzkiego.

Będzie przemarsz ulicami miasta, oraz występy teatrów i chórów. Wszystko po to by przypomnieć o największych łódzkich strajkach - rewolucji 1905 roku. - Takim istotnym czynnikiem, który powodował, że ludzie wychodzili z fabryk na ulice, były warunki ich pracy. Domagano się między innymi ośmiogodzinnego dnia pracy, ubezpieczeń społecznych, po prostu godnego życia - mówi Michał Gauza z Klubu Krytyki Politycznej.

Warunki życia sprzed ponad stu lat nie są dalekie od współczesnych problemów. - Niepewne warunki pracy, nadgodziny, brak ubezpieczeń i tak dalej... Chcemy, żeby te obchody sprawiły, że troszkę się zastanowimy, jak to nasze życie wygląda - jak mieszkamy i jak pracujemy - opowiada Gauza.

Posłuchajcie całej rozmowy z Michałem Gauzą przeprowadzonej przez reporterkę Radia ESKA Patrycję Szynter:

 

Przemarsz ruszy o godzinie 19.05 ze skrzyżowania ulic Rewolucji 1905 r. i Wschodniej – w miejscu, gdzie 112 lat temu stała barykada.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017: WYNIKI, ARKUSZE

Matura poprawkowa 2017 - egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów odbędą się 22 sierpnia 2017 roku. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2017? Gdzie szukać wyników matury poprawkowej online? Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

42 min
The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - TRENERZY pierwszej edycji w pełnym składzie!

The Voice Kids - poznaliśmy wszystkich trenerów pierwszej edycji programu, w którym młode talenty będą prezentować swoje umiejętności wokalne. Będzie się działo!

1 godz. 34 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

3 godz. 5 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

4 godz. 12 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy