Kurtyny wodne na Piotrkowskiej ochłodzą łodzian w upalne dni [WIDEO]. Są estetyczne i pasują do charakteru ulicy

Zdjęcie z artykułu: Kurtyny wodne na Piotrkowskiej ochłodzą łodzian w upalne dni [WIDEO]. Są estetyczne i pasują do charakteru ulicy Na Piotrkowskiej stanie 10 kurtyn wodnych; ZWIK
Ilustracja do artykułu Kurtyny wodne na Piotrkowskiej ochłodzą łodzian w upalne dni [WIDEO]. Są estetyczne i pasują do charakteru ulicy

Dziś (19 czerwca) na Piotrkowskiej rozpoczął się montaż kurtyn wodnych. W których miejscach możecie liczyć na ochłodę?

Dziś rozpoczął się montaż kurtyn wodnych na Piotrkowskiej. Ochłodzimy się nimi na odcinku między Andrzeja Struga a pasażem Schillera.
Z 10. zainstalowanych w każdej kurtynie dysz wydostaje się wodna mgiełka. Ten rodzaj kurtyny jest bardziej przyjazny dla przechodniów od kurtyn strażackich. Przechodząc przez orzeźwiającą wodną mgłę nie ma obaw, że zmoczymy ubrania. Kurtyna z mgiełką zużywa też mniej wody niż strażacka. Jest bardziej ekologiczna - na godzinę ma wydajność około 65 litrów. Pracownicy ZWIK zadbali również o to, by kurtyny pasowały do zabytkowego charakteru Piotrkowskiej. Mają formę słupa, stylizowanego na cokół ulicznej, zabytkowej latarni. Montowane są też bezpośrednio na podziemnym hydrancie. Nie ma więc potrzeby rozwijania na ulicy doprowadzających wodę węży.

Czytaj też: Aplikacja po Piotrkowskiej. Będzie hitem? [AUDIO]

 

A tak wyglądają:

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy