Kosmiczny kierunek na Politechnice Łódzkiej

Zdjęcie z artykułu: Kosmiczny kierunek na Politechnice Łódzkiej kosmiczny kierunek; pixabay.com CC0 fot. skeeze
Ilustracja do artykułu Kosmiczny kierunek na Politechnice Łódzkiej

Nauczą się projektowania statków kosmicznych, zasad przechowywania żywności w kosmosie, poznają wpływ promieniowania kosmicznego na organizm ludzki. Przed studentami inżynierii kosmicznej na Politechnice Łódzkiej galaktyczne wyzwania.

Właśnie ruszył nabór na kierunek inżynieria kosmiczna-mówi prof. Damian Batory. - Chodzi nam o wykształcenie młodych ludzi, którzy mają otwarte umysły i  nie są wyspecjalizowani tylko w jednym, wąskim zakresie. Jest to kierunek dla osób, które chcą rozwiązywać problemy projektowania i funkcjonowania urządzeń w przestrzeni kosmicznej, ewentualnie w innych warunkach ekstremalnych. Muszą potrafić porozumieć się zarówno z konstruktorem, jak i z osobą, która zajmuje się np. napędami. Nie obcy będzie im też temat  przechowywania żywności w kosmosie.

 

Czy po tym kierunku pozostaje tylko praca w NASA? Niekoniecznie-uważa studentka Anna Radaszkiewicz. - Jest wiele firm startupowych, które rozwijają się w kierunku podboju kosmosu. Tam będziemy liczyć na zatrudnienie. Na pewno są to oryginalne studia i program zakłada zdobywanie wiedzy na różnych wydziałach, nie tylko na mechanicznych.

 

Całe studia trwają 7 semestrów. Nabór otwarto już po raz trzeci. Zajęcia, z uwagi na interdyscyplinarny charakter studiów, prowadzą specjaliści różnych dziedzin z Politechniki Łódzkiej, wspomagani przez ekspertów zewnętrznych. W bieżącym roku akademickim studenci uczestniczyli w cyklu wykładów eksperckich z astronautyki, które prowadził przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN prof. Piotr Wolański. Wcześniej studenci mieli też okazję spotkać się z pracownikiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, który opowiadał o planowaniu misji kosmicznych i sterowaniu satelitami. Jeden z przedmiotów na 6 semestrze będzie prowadzony przez specjalistę z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

 

Póki co adepci nauk kosmicznych ukończą studia pierwszego stopnia, choć uczelnia myśli już o otwarciu studiów magisterskich.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy