Kontrowersyjna wystawa z ludzkich w Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [CENY BILETÓW]

ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi 10 ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi
10 ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi / mat. prasowe
Ilustracja do artykułu: Kontrowersyjna wystawa z ludzkich w Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [CENY BILETÓW]

Wystawę BODY WORLDS & The Cycle of Life można oglądać w Łodzi od piątku 31 marca. To ponad 150 eksponatów, które pozwalają na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wystaw na świecie.

UWAGA! Mamy dla Was bilety!

Mamy dla Was 4 pojedyncze zaproszenia na wystawę "BODY WORLDS & The Cycle of Life", która gości w Porcie Łódź. Aby je zdobyć wystarczy, że w komentarzu do posta z ogłoszeniem zabawy na naszym fanpage'u odpowiecie na pytanie, dlaczego to właśnie Wy powinniście zobaczyć tę wystawę. Wybierzemy autorów najbardziej przekonujących komentarzy. Startujemy 28 maja 2017. Zabawa potrwa do 15 czerwca. Do zwycięzców odezwiemy się w ciągu dwóch dni po zakończeniu zabawy. Powodzenia!

Tymczasem ZOBACZCIE ZDJĘCIA w naszej galerii!


Najpopularniejsza wystawa świata właśnie dotarła do Łodzi. Od piątku, 31 marca, można podziwiać ją w Porcie Łódź. Ekspozycja przedstawia anatomię ludzkiego ciała i jest zrealizowana dzięki ciałom, które jeszcze za życia zostały dobrowolnie przekazane przez dawcę. To pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, dająca możliwość zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego widzowie nigdy przedtem nie widzieli. Zwiedzający mogą zobaczyć zmiany, jakie zachodzą w ciele - od poczęcia, przez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość aż do późnej starości.

 

Jak mówi rzecznik wystawy Ewa Król-Bednarczyk, to jest podróż wgłąb ciała. - Podróż zaczynamy od momentu pierwszej komórki, z której człowiek powstaje, kolejne są poszczególne fazy, etapy dorastania. Możemy zobaczyć przekrój wszystkich narządów wewnętrznych oraz układ mięśni - opisuje.

Na wystawie można zobaczyć obok siebie na przykład zdrowe płuca i płuca palacza. Jak mówi komisarz wystawy dr Angelina Whaley, to ma walory przede wszystkim edukacyjne, a wielu widzów wychodzi z refleksją i zaczyna dbać o siebie. - Okazuje się, że około 9 procent twierdzi, że po obejrzeniu wystawy rzuciło palenie, 33 procent zaczęło zwracać większą uwagę na to, co je, a 25 zaczęło się częściej gimnastykować - mówi.

Więcej o wystawie BODY WORLDS & The Cycle of Life w Porcie Łódź w materiale reporterki radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Realizacja: Ela Piotrowska, zdjęcia: Jacek Duszyński, montaż: Natalia Wolniewicz

 

Wystawa BODY WORLDS w Łodzi [CENY BILETÓW]

Od poniedziałku do piątku:
Normalny - 50 zł
Ulgowy (studenci<26, seniorzy 65+) - 40 zł
Szkolny (dzieci i młodzież do lat 19) - 30 zł
Osoby niepełnosprawne - 30 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 125 zł

Sobota, niedziela i święta:
Normalny - 60 zł
Ulgowy (studenci<26, seniorzy 65+) - 50 zł
Szkolny (dzieci i młodzież do lat 19) - 40 zł
Osoby niepełnosprawne - 40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 145 zł

Wystawa będzie czynna w Porcie Łódź do 2 lipca.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017 - kabarety trzeciego, ostatniego dnia imprezy nie będą pokazywane przez TVN. Gdzie więc oglądać kabarety Top of the top 20.08 online i w TV?

1 godz. 11 min.
Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski - 8 rzeczy, które udowadnią, że jest zwykłym facetem

Robert Lewandowski 21 sierpnia świętuje swoje 29 urodziny. Lewy to nie tylko piłka nożna, ale także codzienne obowiązki i praca, które wypełniają jego czas. Zobacz zdjęcia, które pokażą, że najlepszy polski piłkarz poza boiskiem to zwykły facet.

1 godz. 44 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

5 godz. 36 min.
Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy