Kontrowersyjna wystawa z ludzkich ciał dotarła do Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [CENY BILETÓW]

ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi 10 ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi
10 ZDJĘCIA z wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life w Łodzi / mat. prasowe
Ilustracja do artykułu: Kontrowersyjna wystawa z ludzkich ciał dotarła do Łodzi. Body Worlds jednych przeraża, innych fascynuje [CENY BILETÓW]

Wystawę BODY WORLDS & The Cycle of Life można oglądać w Łodzi od piątku 31 marca. To ponad 150 eksponatów, które pozwalają na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wystaw na świecie.

UWAGA! Mamy dla Was bilety!

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na wystawę "BODY WORLDS & The Cycle of Life", która gości w Porcie Łódź. Aby je zdobyć wystarczy, że w komentarzu do posta z ogłoszeniem zabawy na naszym fanpage'u odpowiecie na pytanie, dlaczego to właśnie Wy powinniście zobaczyć tę wystawę. Wybierzemy autorów dwóch najbardziej przekonujących komentarzy. Startujemy 17 kwietnia. Zabawa potrwa do końca miesiąca, czyli do 30 kwietnia. Do zwycięzców odezwiemy się dwa dni później w wiadomości prywatnej. Powodzenia!

Tymczasem ZOBACZCIE ZDJĘCIA w naszej galerii!


Najpopularniejsza wystawa świata właśnie dotarła do Łodzi. Od piątku, 31 marca, można podziwiać ją w Porcie Łódź. Ekspozycja przedstawia anatomię ludzkiego ciała i jest zrealizowana dzięki ciałom, które jeszcze za życia zostały dobrowolnie przekazane przez dawcę. To pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, dająca możliwość zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego widzowie nigdy przedtem nie widzieli. Zwiedzający mogą zobaczyć zmiany, jakie zachodzą w ciele - od poczęcia, przez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość aż do późnej starości.

Czytaj też: Noc Muzeów 2017 w Łodzi w połowie maja

 

Jak mówi rzecznik wystawy Ewa Król-Bednarczyk, to jest podróż wgłąb ciała. - Podróż zaczynamy od momentu pierwszej komórki, z której człowiek powstaje, kolejne są poszczególne fazy, etapy dorastania. Możemy zobaczyć przekrój wszystkich narządów wewnętrznych oraz układ mięśni - opisuje.

Na wystawie można zobaczyć obok siebie na przykład zdrowe płuca i płuca palacza. Jak mówi komisarz wystawy dr Angelina Whaley, to ma walory przede wszystkim edukacyjne, a wielu widzów wychodzi z refleksją i zaczyna dbać o siebie. - Okazuje się, że około 9 procent twierdzi, że po obejrzeniu wystawy rzuciło palenie, 33 procent zaczęło zwracać większą uwagę na to, co je, a 25 zaczęło się częściej gimnastykować - mówi.

Więcej o wystawie BODY WORLDS & The Cycle of Life w Porcie Łódź w materiale reporterki radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Realizacja: Ela Piotrowska, zdjęcia: Jacek Duszyński, montaż: Natalia Wolniewicz

 

Wystawa BODY WORLDS w Łodzi [CENY BILETÓW]

Od poniedziałku do piątku:
Normalny - 50 zł
Ulgowy (studenci<26, seniorzy 65+) - 40 zł
Szkolny (dzieci i młodzież do lat 19) - 30 zł
Osoby niepełnosprawne - 30 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 125 zł

Sobota, niedziela i święta:
Normalny - 60 zł
Ulgowy (studenci<26, seniorzy 65+) - 50 zł
Szkolny (dzieci i młodzież do lat 19) - 40 zł
Osoby niepełnosprawne - 40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 145 zł

Wystawa będzie czynna w Porcie Łódź do 2 lipca.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Sławomir po raz kolejny wygrał odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zapewnił sobie udział w wielkim finale programu! Zobacz genialną metamorfozę Sławomira raz jeszcze!

30 kwietnia 2017, 18:31
Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

30 kwietnia 2017, 17:47
Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Scena z Klanu, w której Jacek wyładowuje swoje emocje masakrując filet z kurczaka z pewnością przejdzie do historii. Zobacz na ESKA.pl najbardziej żenującą serialową scenę ostatnich lat.

30 kwietnia 2017, 17:26
Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura z geografii to prosta sprawa? Sprawdź kompilację z pozoru łatwych pytań i bardzo zaskakujących odpowiedzi. Nie popełnij tych błędów na egzaminie dojrzałości, bo będziesz długo tego żałować.

30 kwietnia 2017, 15:03
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy