Kolorowe wstążki na Starym Rynku w Łodzi robią furorę. To instalacja artystyczna. ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA!

instalacja na Starym Rynku 9 Ta instalacja robi wrażenie! ZOBACZCIE ZDJĘCIA!
Ta instalacja robi w Łodzi wrażenie! ZOBACZCIE ZDJĘCIA! / Ela Piotrowska/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Kolorowe wstążki na Starym Rynku w Łodzi robią furorę. To instalacja artystyczna. ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA!

Na rynku Starego Miasta w Łodzi powstała niezwykła instalacja z kolorowych wstążek. Jej autorem jest światowej sławy artysta Jerzy Janiszewski, twórca m.in. legendarnego logo Solidarności. Jak Wam się podoba?

Instalacja zrobiła furorę już od pierwszego dnia. Jej autorem jest światowej sławy artysta Jerzy Janiszewski, twórca m.in. legendarnego logo Solidarności, a także Sejmu czy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Od wielu lat wykonuje oryginalne projekty z wycinków opakowań, papieru, kolaże - wystawa indywidualna w Waszyngtonie (Charles Krause Reporting Fine Arts), została uznana przez Washington Post za jedną z dziesięciu najciekawszych ekspozycji w 2012 roku. Mieszkający od wielu lat w Hiszpanii Jerzy Janiszewski swoimi pracami zmieniał już oblicza dzielnic takich miast jak Madryt czy Barcelona. Teraz odwiedził Łódź, gdzie na rynku Starego Miasta pozostawił stworzoną z setek kolorowych wstążek instalację.

Zobacz też: Łódź odchodzi od murali, pora na rzeźby i instalacje: ZOBACZCIE ZDJĘCIA, tego możemy się spodziewać na łódzkich ulicach!

 

ZOBACZCIE, jak to wygląda:

Instalacja jest ogromnym przedsięwzięciem, nie tylko artystycznym, ale też konstrukcyjnym i logistycznym. Wielkie, a jednocześnie ażurowe stalowe maszty konstrukcji są nie tylko elementem nośnym dachu ze wstążek, ale stanowią same w sobie piękną, przestrzenną formę. Przy przycinaniu wstążek i montowaniu ich na siatce pracowało pod nadzorem Jerzego Janiszewskiego kilkadziesiąt młodych osób. Niezwykły widok stanowiło także podnoszenie siatki i moment, kiedy tysiące różnokolorowych wstążek zostało niemal równocześnie rozwiniętych i zaczęło żyć własnym życiem. Pusta zazwyczaj przestrzeń Starego Rynku wypełniła się ruchem, kolorem i dźwiękiem, zachęcając do przybywania i przebywania w tym miejscu.

Jak Wam się podoba? KOMENTUJCIE!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy