Kolorowe wstążki na Starym Rynku w Łodzi robią furorę. To instalacja artystyczna. ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA!

instalacja na Starym Rynku 9 Ta instalacja robi wrażenie! ZOBACZCIE ZDJĘCIA!
Ta instalacja robi w Łodzi wrażenie! ZOBACZCIE ZDJĘCIA! / Ela Piotrowska/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu: Kolorowe wstążki na Starym Rynku w Łodzi robią furorę. To instalacja artystyczna. ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA!

Na rynku Starego Miasta w Łodzi powstała niezwykła instalacja z kolorowych wstążek. Jej autorem jest światowej sławy artysta Jerzy Janiszewski, twórca m.in. legendarnego logo Solidarności. Jak Wam się podoba?

Instalacja zrobiła furorę już od pierwszego dnia. Jej autorem jest światowej sławy artysta Jerzy Janiszewski, twórca m.in. legendarnego logo Solidarności, a także Sejmu czy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Od wielu lat wykonuje oryginalne projekty z wycinków opakowań, papieru, kolaże - wystawa indywidualna w Waszyngtonie (Charles Krause Reporting Fine Arts), została uznana przez Washington Post za jedną z dziesięciu najciekawszych ekspozycji w 2012 roku. Mieszkający od wielu lat w Hiszpanii Jerzy Janiszewski swoimi pracami zmieniał już oblicza dzielnic takich miast jak Madryt czy Barcelona. Teraz odwiedził Łódź, gdzie na rynku Starego Miasta pozostawił stworzoną z setek kolorowych wstążek instalację.

Zobacz też: Łódź odchodzi od murali, pora na rzeźby i instalacje: ZOBACZCIE ZDJĘCIA, tego możemy się spodziewać na łódzkich ulicach!

 

ZOBACZCIE, jak to wygląda:

Instalacja jest ogromnym przedsięwzięciem, nie tylko artystycznym, ale też konstrukcyjnym i logistycznym. Wielkie, a jednocześnie ażurowe stalowe maszty konstrukcji są nie tylko elementem nośnym dachu ze wstążek, ale stanowią same w sobie piękną, przestrzenną formę. Przy przycinaniu wstążek i montowaniu ich na siatce pracowało pod nadzorem Jerzego Janiszewskiego kilkadziesiąt młodych osób. Niezwykły widok stanowiło także podnoszenie siatki i moment, kiedy tysiące różnokolorowych wstążek zostało niemal równocześnie rozwiniętych i zaczęło żyć własnym życiem. Pusta zazwyczaj przestrzeń Starego Rynku wypełniła się ruchem, kolorem i dźwiękiem, zachęcając do przybywania i przebywania w tym miejscu.

Jak Wam się podoba? KOMENTUJCIE!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

Warszawski Wianek Świętojański 2017 - akcja mieszkańców

 24 czerwca rękoma mieszkańców stolicy zostanie upleciony Warszawski Wianek Świętojański. Szczegóły akcji przybliżamy na ESKA.pl

41 min
Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: o której walka wieczoru Polsat Boxing Night 24.06?

Adamek - Haumono: to walka wieczoru jaką zobaczymy podczas Polsat Boxing Night 2017. O której rozpocznie się pojedynek? Sprawdźcie na ESKA.pl

1 godz. 2 min.
Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Stick Roller zastąpi Fidget Spinner! Jak się bawić? [TRICKI]

Fidget Spinner jest zabawką, którą chciał mieć każdy! Teraz jednak czas na nową zabawkę od tego samego producenta - Fidget Stick Roller! Jak się bawić? Jak wykonać poszczególne sztuczki? Szczegóły - na ESKA.pl!

1 godz. 19 min.
Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska 2017: kiedy jest i jak ją obchodzimy?

Noc Świętojańska to inaczej Wigilia Św. Jana - kiedy jest i jak obchodzimy to święto? Co wspólnego z nocą świętojańską ma Noc Kupały? 

1 godz. 39 min.

24 czerwca Gru, Dru i Minionki w Łodzi! Odwiedź imprezę! Zapraszamy!!Akcja partnerska

Przekonaj Się, Że W Ciąży Ci Do Twarzy!! [ Przyjdź Na Pokaz] Zapraszamy :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy