Wiceszef policji w Łodzi odwołany za bójkę kibiców na A1

Zdjęcie z artykułu: Wiceszef policji w Łodzi odwołany za bójkę kibiców na A1 Autobusy z kibicami Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze zatrzymały się na autostradzie A1 przy Miejscu Obsługi Podróżnych Krzyżanów; pixabay.com /CC0, fot. wallstrand
Ilustracja do artykułu Wiceszef policji w Łodzi odwołany za bójkę kibiców na A1

Za bójkę kibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze, do której doszło w miniony weekend "poleciała głowa". Ze stanowiska odwołany został Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski.

Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę, 5 sierpnia. Autobusy z kibicami Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze zatrzymały się na autostradzie A1 przy Miejscu Obsługi Podróżnych Krzyżanów. Doszło tam do bóki. Policja początkowo używała pałek i gazu pieprzowego, ale gdy konflikt narastał, dowódca zadecydował o użyciu broni gładkolufowej, czyli gumowych kul. W wyniku starć trzy osoby odniosły lekkie obrażenia i trafiły do szpitala.

W czwartek (10 sierpnia) w tej sprawie odbyło się spotkanie wiceszefa MSWiA z Komendantem Głównym Policji oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi. Mimo, że podkreślono bardzo sprawne i profesjonalne działanie policjantów na miejscu, które zapobiegło eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców obu drużyn, to stwierdzono, że do tej sytuacji w ogóle nie powinno dojść. - Negatywnie oceniono sytuację, która w ogóle umożliwiła konfrontację antagonistycznych grup pseudokibiców - czytamy w oświadczeniu policji.

Czytaj też: Łódź: Zaginął Piotr Cabała [ZDJĘCIE]. Mężczyzna może mieć problemy z właściwym

 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi odwołany

W związku z tym Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wystąpił z wnioskiem do Komendanta Głównego Policji o odwołanie ze stanowiska insp. Dariusza Walichnowskiego - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji. Odpowiadał on za prawidłowe rozplanowanie działań Policji i nadzór nad realizacją zabezpieczenia. Komendant Główny Policji przychylił się do tego wniosku. W czwartek (10 sierpnia) insp. Dariusz Walichnowski został odwołany.
 
W tej sprawie w KWP w Łodzi trwają nadal czynności wyjaśniające, zwiększone o obszary wskazane przez Komendanta Głównego Policji. Niezależnie od tego, czynności prowadzi również Biuro Kontroli KGP.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

21 sierpnia 2017, 19:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - online. Transmisja w internecie

Zaćmienie Słońca 2017 już 21 sierpnia! Gdzie oglądać online? Będzie transmisja w internecie? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska astronomicznego. 

21 sierpnia 2017, 19:22
Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017/18

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

21 sierpnia 2017, 17:03
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

21 sierpnia 2017, 16:42

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy